Balıkesir Toplu Taşıma A.Ş.’den Kamuoyuna Duyuru

ulasim

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulu bulunan şirketimiz tarafından, 25 Temmuz 2017 tarihinde yeni hastaneye giden toplu taşıma araçlarında aktarma veya indirim olmamasıyla ilgili bir kısım gazetede çıkan haberler doğrultusunda kamuoyunun doğru şekilde bilgilendirilmesi amacıyla  açıklama gereği duyulmuştur. Şirketimiz söz konusu haberler ile ilgili basının ve kamuoyunun doğru bilgilendirilmesini amaçlamaktadır.

Mayıs ayında açılışı gerçekleşen eski İzmir yolu üzerinde bulunan yeni hastaneye yolcularımızın en kolay şekilde ulaşımını sağlamak amacıyla Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemler Dairesi Başkanlığımız ve şirketimizin çalışmalarıyla yolcu yoğunluğunun en yoğun olduğu yer olan toplu taşıma merkezinden yeni hastaneye hat oluşturulmuştur. Şirketimiz tarafından işletilen şehir içi tüm güzergahlarda 45 dakika içerisinde yapılan 2. binişler sadece 5 kuruş olarak ücretlendirilmektedir. Bu aktarma sistemi T.T.M-Hastane hattımızda da geçerlidir. Yani aktarma sistemimiz haberde bahsedildiği gibi kalkmamış olmakla birlikte yeni hattımızda da geçerli olması sağlanmıştır. Yolcularımız evlerinden TTM'ye 1 biniş, TTM'den hastaneye ikinci biniş yaparak ulaşımını sağlamaktadır. Yine haberde bahsedilen 8 TL yolculuk ücreti, bu haberin hiçbir araştırma yapılmadan, kulaktan dolma bilgilerle yapıldığının göstergesidir. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve BTT A.Ş. olarak Balıkesirli hemşehrilerimize toplu taşıma hizmetlerimizi kar amacı gütmeden yürüttüğümüzü, toplu taşımada denetleyici ve düzenleyici politikamızı sürdüreceğimizi bildirmek isteriz.

Bu doğrultuda Balıkesirlilere sunduğumuz çağdaş, kaliteli, güvenilir toplu taşıma hizmetini geliştirerek devam edeceğimizi kamuoyuna saygı ile duyururuz.