Etkinlik Takvimi Detay

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı ile Zeytin Sineği ile Mücadele Birliği İşbirliği Protokolü

ulasim

İlimiz tarım sektöründe önemli bir pay sahibi olan zeytin, toplam tarım arazilerinin yüzde 17'lik kısmını (810.290 da) oluşturmaktadır. Bu alanlardan yapılan üretim ülkemiz zeytin üretiminin yaklaşık olarak yüzde 9’una tekabül etmektedir. Zeytine çok büyük oranda zarar veren, gerek verim kayıplarına yol açan, gerekse zeytin ve zeytinyağının kalitesini düşüren en önemli zeytin zararlısı Zeytin Sineği’dir. 

2013 yılında yaşanan büyük zararların tekrar oluşmaması için Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı 2014 yılında başarıyla uyguladığı zeytin ilaçlama faaliyetini, 2015 yılında da ihtiyaç halinde uygulamasını gerçekleştirecektir. İlaçlamanın yapılabilmesi için Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı ile Zeytin Sineği ile Mücadele Birliği arasında işbirliği protokolü imzalanacak olup, Birliğe ilaç, zirai ve uçak kiralama bedeli olarak 3.500.000 TL’lik kaynak aktarımı Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nca yapılacaktır.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Edip Uğur'un katılacağı işbirliği protokolü bugün saat 15.30'da Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda imzalanacak. 

Tarih: 3 Temmuz 2015 Cuma
Saat: 15.30
Yer: Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu
(Büyükşehir Belediyesi 7. Kat)