30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlandı

ulasim 30.08.2016

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 94'üncü yıl dönümü Balıkesir'de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Sabah saatlerindeki ilk etkinlik Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Büyükşehir Belediyesi çelenklerinin Atatürk Anıtına sunumu ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Atatürk Anıtında tamamlanan etkinlik Valilikte tebriklerin kabulü ile devam etti.

Kuva-yi Milliye Alanında devam eden etkinliklere Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Garnizon Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Turan, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Taner Büyükgöz, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Cumhuriyet Başsavcısı Sadık Dölek, siyasi partilerin il başkanları, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

Burada Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Garnizon Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Turan ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur halkı ve askerleri yürüyerek selamlayıp, bayramlarını kutladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Öğretmen Binbaşı Mustafa Karapınar yaptı. Okunan şiirlerin ardından Altıeylül İlköğretim Okulu halk oyunları gurubunun gösterisinin ardından düzenlenen etkinlikler askerlerin geçit töreni ile sona erdi.