Ak Parti İl Teşkilatından Birlik ve Beraberlik İftarı

ulasim 13.06.2016

AK Parti Balıkesir İl Başkanlığı, teşkilat yemeği verdi. İl genelinde tüm ilçe teşkilatlarının katılımıyla gerçekleşen iftar yemeğinde birlik ve beraberlik mesajları verildi. İftar yemeğine katılan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, tam 14 yıldır Türk siyasetine yepyeni bir anlayış getiren AK Parti çatısı altında bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu ifade ederek, “Bu çatı altında bulunmak bizler için bir onur ve şeref meselesidir” dedi. 

Balkonuk Center'da düzenlenen AK Parti İl Teşkilatının iftar yemeğine AK Parti İl Başkanı Dinçer Orkan ev sahipliği yaptı. İftar programına, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, AK Parti Balıkesir Milletvekilleri Mahmut Poyrazlı, Ali Aydınlıoğlu, Sema Kırcı ve Kasım Bostan, İlçe Başkanları, Belediye Başkanları, Kadın Kolları Başkanı, Gençlik Kolları Başkanı, Büyükşehir ve diğer İlçe Belediyelerinin AK Partili Meclis Üyeleri ve çok sayıda teşkilat mensubu katıldı. 

AK PARTİ DEMEK, 'BİZ' DEMEK..

İftar yemeğinin ardından yapılan konuşmalarda söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, İftar Programı’nda teşkilatlarla bir araya gelmekten memnuniyet duyduklarını belirtti. Uğur, Ramazan Ayının Balıkesir'e, ülkeye ve İslam alemine hayırlara, huzura, hoşgörüye ve kardeşliğe vesile olmasını diledi. Başkan Uğur, “Değerli yol arkadaşlarım” diye seslendiği teşkilat mensuplarıyla AK Parti çatısı altında bulunmaktan duyduğu memnuniyetini ifade etti. AK Parti'nin 'Biz' demek olduğunu vurgulayan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, “Tam 14 yıldan beri bizleri bir araya getiren ve Türk siyasi hayatına yepyeni bir anlayış getiren AK Parti çatısı altında bugün yine bir aradayız. Bu çatı altında bulunmak bizler için bir onur ve şeref meselesidir. Bunun için şükrediyoruz. Çünkü; AK Parti demek bu ülkenin değerleri ile kucaklaşması demek, AK Parti demek ötekileştirilmiş, hakları elinden alınmış, görmezden gelinen kitlelerin, cesaretle ve kararlılıkla kendi mücadelesini vererek iktidara gelmesi demektir. AK Parti demek yenilikçi ve devrimci olmak demektir. AK Parti demek ülkeyi duble yollarla örmek, ekonomide, eğitimde, sağlıkta, ulaşımda reform demek, kalkınma demektir. AK Parti demek Yerel Yönetim demek. AK Parti demek Şekilselliğin , törenselliğin azaltılması; Sivilleşmenin önünün açılması demek. AK Parti demek Anti demokratik uygulamaların son bulması demek. AK Parti demek vesayet odakları ile mücadele etmek demek. Zalime karşı haklının yanında olmak demek. AK Parti demek kökleri geçmişte olan ama dalları geleceğe uzanan. Medeniyet değerlerini özümseyen  ancak gelecekte yaşayacağını da idrak etmek demek. AK Parti demek ekonomik istikrar demek, Sosyal Adalet demek. AK Parti demek vefa demek. AK Parti demek karanlık odaklar tarafından ülkenin istikrarsızlaştırılması ve yönetilebilir hale gelmesi için oluşturulan senaryolara karşı sabırla, ferasetle ve dirayetle karşı durmak demek. Üç, beş çapulcuya ülkeyi teslim etmemek demek. Ve, AK Parti demek biz demek, fitneye meydan vermemek, kalbini temiz tutmak demek, kardeşlik hukukunu her şeyin üzerinde tutmak demektir” dedi. 

TERÖR BELASI ÇÖZÜLECEK..
UĞUR: “HALKIMIZ 1 KASIM'DA AK PARTİMİZE 4 MİLLETVEKİLİ, 30 MART'TA 14 BELEDİYE VE BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİ EMANET ETTİ”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, ülke gündemindeki terör belasının hükümet tarafından mutlaka çözüleceğini söyledi. 1 Kasım ve 30 Mart seçimlerinde halkın AK Parti'ye 4 milletvekililği ve 14 belediye ile beraber Balıkesir Büyükşehir Belediyesini emanet verdiğini hatırlatan Başkan Uğur sözlerini şöyle sürdürdü; “İnşallah AK Parti Hükümetlerimiz diğer tüm sorunlarda başarılı olduğu gibi uluslararası güçlerin taşeronluğunu yapan alçak terör belasını da çözerek ekonomiye ve kalkınmaya daha çok odaklanılmasına zemin hazırlayacaktır. Hakkın batıla er ya da geç galip geleceğine hepimiz inanıyoruz. Şükürler olsun Balıkesir'imizdeki halkımız 1 Kasım seçimlerinde  AK Partimize  4 Milletvekili ve 30 Mart seçimlerinde 14 İlçe Belediyesine ek olarak Balıkesir Büyükşehir Belediyesini emanet etti. Biz bu zor emaneti aldığımız günden beri işimizin kolay olmadığının farkındayız. Ancak önemli olan zoru başarmaktır dedik ve kollarımızı sıvadık. Kuruluş ve teşkilatlanma çalışmalarımızı tamamladık. Bir çok vizyon projesini hazırlıkları devam edip, çalışmalar sürerken bir taraftan da Büyükşehir Belediyesi olarak İlimiz genelinde temelini attığımız  bir çok tesisin  açılışını geçtiğimiz günlerde gerçekleştirerek önemli hizmetleri başlatmış olduk. Çocuk Köyü ve  Kuva-yı Milliye Kavşağımızı hizmete açtık. Hemen akabinde Devlet Hastanesi kavşağı çalışmalarına başladık, Robotik Otoparkı, Marmara Adası İskelesi Yolcu Bekleme Salonunu açtık. Erdek Avşa , Marmara Deniz Taksi Seferlerini başlattık. 275 adet sıfır kilometre toplu taşıma aracını Balıkesir'e kazandırdık ve toplamda 470 adet toplu taşıma aracı  klimalı, engellilerle uyumlu ve validatörlü hale getirildi. Yine 12 Mahalleyi ana yola bağlayan Susurluk  Buzağılık Köprüsünü hizmete açtık. Yaklaşık 1000 km sathi kaplama ve 1000 km stabilize yol yaptık. 3000 km bakım çalışması, 200 km sıcak asfalt yaptık. Yine 200.000 metrekare kilit parke döşendi. 400.000 metrekare de kırsal mahallelerimize döşenmesi için taş teslim  edildi. Bununla beraber yıllardan beri çözüm bekleyen ve BASKİ'nin kaliteli  içme suyu, çevre ve sağlık açısından son derece önem arz eden bir çok çalışmasını hizmete açtık. Buna göre; Dursunbey Atıksu Arıtma Tesisinin açılışını gerçekleştirdik. Burhaniye İçme Suyu Tesisi, Marmara Saraylar Atık Su Arıtma Tesisi, Bozen Arsenik Arıtma Tesisi, Büyükyenice Atıksu Arıtma Tesisi, Ayvalık  İlçesi Cunda Adası Terfi Hattı işi, Ayvalık İçme Suyu Hattı, Ayvalık Cunda Adası Terfi Hattı, Yine Ayvalık 10.000 metreküp içmesuyu deposu, ve Ayvalık Terfi Hattı Merkezi 300 Kırsal Mahallede 500 km içmesuyu ve kanalizasyon hattı yapımı Büyükşehir tarafından yapımı bitirilip vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur.” 

BAYRAMDAN SONRA YENİ TESİSLER AÇILACAK

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Büyükşehir Belediyesi olarak gerçekleştirilen ve tamamlanan başka projelerin de Ramazan Bayramından sonra açılışlarının yapılarak halkın hizmetine sunulacağını söyledi. Başkan Uğur, konuşmasını şöyle tamamladı: “Ramazan Bayramının hemen akabinde İvrindi'deki Sokak Hayvanları Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezinin, 'Mayasında Sağlık Var' diyerek yeniden yapılandırdığımız Fırıntaş Ekmek Üretim Tesislerimizin ve Sındırgı Kent Meydanının açılışlarını gerçekleştireceğiz. Elbette biz öyle bir Büyükşehir Belediyesi teslim aldık ki; yeri, personeli ve kurumsal yapısı oluşmamış olan bir kurumu hizmete açtık. Tabii ki bu durumun getireceği zorlukları göze alarak yola çıktık. Ancak o günden bugüne Büyükşehir Belediyemiz bugün itibarı ile tüm organları ile daha çok oturmakta ve önemli vizyon projelerimizde  her geçen gün daha çok mesafe kat etmekteyiz. Bizler 15 AK Partili Belediye olarak birlik ve beraberlik içerisinde  gücümüzün, sorumluluğumuzun ve misyonumuzun  farkında olarak  uyum içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Değerli teşkilat mensuplarımız, dalları olmayan bir ağaçtan meyve beklemek yersizdir. Onun için sizler bizim için çok önemlisiniz. Dışarıda güçlü olmanın temel koşulu, aile içerisinde güçlü olmaktır. Bu nedenle vatandaşlarımızın  belediyelerimize ulaşmasında, Vatandaşlarımızın Belediye ile ilgili sorunlarının çözümünde ve belediye hizmetlerimizin tanıtılmasında, sizlerin desteğinize olan ihtiyacımızın altını çiziyor ve sizlere güveniyoruz. İnşallah Büyükşehir Belediyemizin projeleri hayata geçtikçe, çalışmalarımızın katma değeri şehrimizde hissedildikçe , hepinizin gurur duyduğu bir AK Partili Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak Balıkesir'de yerimizi almış olacağız. Bu duygu ve düşüncelerle  Ramazan-ı Şerifinizi tebrik ediyor, ibadetlerinizin kabul olmasını diliyor, vatanı için canını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, bu mübarek ayda kalplerimizin temizlenmesini ve günahlarımızdan arınmamızı diliyor, tüm islam coğrafyasında gözyaşının dinmesini, yeni bir bilincin, huzurun ve umudun doğmasını diliyor, tüm teşkilat mensubu kardeşlerimizi saygıyla selamlıyorum.

Teşkilatın iftar programıyla ilgili kısa bir değerlendirme yapan Başkan Uğur, “AK Parti Balıkesir İl Başkanlığımızın düzenlediği iftar programında Milletvekillerimiz, Belediye Başkanlarımız, İlçe Başkanlarımız, Ana Kademe, İl Kadın Kollarımız, Gençlik Kollarımız ve tüm İlçe Teşkilatlarımız ile birlikte oruçlarımızı açtık. İftar programı düzenleyerek bizleri dava arkadaşlarımızla bir araya getiren AK Parti Balıkesir İl Başkanımız Dinçer Orkan’a teşekkür ederim” dedi.