AK Parti Milletvekilleri Büyükşehir'de

ulasim 09.11.2015

1 Kasım seçimlerinde milletin teveccühü ile büyük bir zafer kazanan AK Parti'den milletvekili seçilen Balıkesir Milletvekilleri Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'u makamında ziyaret ettiler. İl Başkanı Dinçer Orkan ve teşkilat mensupları ile ilçe ve belediye başkanlarının da hazır bulunduğu ziyaret ve toplantıda seçim sonuçlarının mutluluğu paylaşılırken, bundan sonra hizmetlerin halkla buluşturulmaya devam edeceği vurgulandı. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, makamdaki kabulün ardından milletvekilleriyle birlikte Karesi Toplantı Salonu'nda parti teşkilatıyla bir araya geldi. Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirip teşekkür eden Başkan Uğur, “Büyükşehir'e hoşgeldiniz” dedi. Başkan Uğur, şunları söyledi; “1 Kasım seçimlerinden AK Parti olarak Türkiye genelinde büyük bir başarıyla çıktık. Balıkesir'de de milletvekili sayımızı bir artırdık. Bu başarı öncelikle teşkilatlarımızın, milletvekillerimizin ve yerel yönetimlerimizin yapmış olduğu çalışmalarla birlikte oldu. Tabi bu başarıda partimizin, genel merkezimizin uyguladığı politikalar önemli rol oynadı; bizim de bu başarı da hiç olmazsa bir tuzumuz oldu. Bundan sonra da İnşallah yine yerel yönetimlerimiz, teşkilatlarımız, milletvekillerimizle birlikte Balıkesir'in sorunları, yapılması gerekenler, halkımızla birlik beraberlik içinde yapmamız gereken işleri İnşallah hep beraber yapacağız. Dinamik bir teşkilatımız var, büyük bir heyecanla çalışıyorlar. 1 Kasım'da aldığımız oy 2011'de aldığımız oya eşit. İnşallah hükümetimiz de bir an önce kurulduktan sonra uygulayacağı ekonomik ve sosyal politikalarla Allah'ın izniyle 2023 arkasından 2071'e kadar AK Parti iktidarı sürecek. Ben bütün teşkilat mensuplarımıza il başkanımıza, ilçe başkanlarımıza bütün yöneticilere, arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Biz Büyükşehir olarak her zaman halkımızın, milletvekillerimizin emrindeyiz. Bütün icraatlarımızı birlikte, hep beraber yapacağız. Büyükşehir olarak projelerimiz var, yapılan işlerimiz var, yapmakta olduklarımız var, yapacaklarımız var. Hepsi vizyon projeler, Balıkesir'i geleceğe hazırlayan projeler. Ege'sinde, Marmara'sında, merkezinde, kırsalında. Yazın milletvekillerimizle temelini atmıştık, 15 Kasım Pazar günü Çocuk Köyümüzün, Türkiye'nin en büyük Çocuk Eğlence Merkezi'nin açılışını yine birlikte yapıyoruz. Açılışlar devam edecek; kavşak düzenlemelerinin açılışları var, Çay Deresi ile ilgili yapılacak açılışlar var. Bunların hepsini sırayla, Balıkesir'in Bandırma'sında, Ayvalık'ın da, Sındırgı'sında, Bigadiç'in de bütün ilçelerimizle hep birlikte yapacağız. Durmak yok yola devam. Hayırlı uğurlu olsun, Allah mahçup etmesin.” 

Büyükşehir'deki ziyarette konuşan AK Parti İl Başkanı Dinçer Orkan da, seçim sonuçlarında büyük emeği olduğunu belirttiği teşkilat mensuplarına, milletvekili ve milletvekili adaylarına, Belediye Başkanlarına ve özellikle de Büyükşehir Belediye başkanına teşekkür etti. Orkan, AK Parti olarak hiçbir zaman seçim zaferinin verdiği sevinci kibirlenmeden, büyüklenmeden hizmetlere yönelerek çalışmaya devam edeceklerini, her zaman olduğu gibi yine halkla iç içe, omuz omuza olacaklarını ve durmadan çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Dinçer Orkan, “Bu seçimde İl Teşkilatı çalışmadı diyenin alnını karışlarım, bu kadar açık konuşuyorum. Çok şükür, hamd olsun. Biz teşkilat olarak çalıştık, planlama da iyi yapıldı. Tek başına iktidar olmanın semeresini gerek Balıkesir gerek Türkiye olarak en iyi şekilde göreceğimizi biliyorum. Büyükşehir Belediyemizin çok büyük projeleri, önemli çalışmaları var. Şimdi milletvekillerimizden kalıcı hizmetler bekliyoruz” dedi. 

KASIM BOSTAN: “BU SÜREÇTE BEN YOK, BİZ VARIZ”

AK Parti'de dördüncü sıra milletvekili adayı iken Balıkesir Milletvekili seçilen Kasım Bostan da ilk defa milletvekili olmanın heyecan ve mutluluğunu paylaştı. Daha önce Ankara'da Başbakanlık'ta üst düzey bürokrat olarak görev yapan Balıkesir Milletvekili Kasım Bostan, seçimde 3 olan milletvekili sayısını 4'e çıkardıklarını, elde ettikleri başarıda emeği geçen tüm teşkilata, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'a ve Balıkesirlilere teşekkür etti. Milletvekili Kasım Bostan, “1 Kasım seçim sonuçları memleketimize, Balıkesir'imize hayırlı olsun. Çalışmalarımızı teşkilatlarımızla birlikte özverili bir şekilde yaptık, çok iyi bir sonuç aldık. 3 olan milletvekili sayımızı 4'e çıkardık. Ankara'da Balıkesir'imizi 4 milletvekili ile temsil edeceğiz. Balıkesir'imizin ihtiyacı olan tüm hizmetleri teşkilatlarımızla, Belediye Başkanlarımızla, Büyükşehir Belediye Başkanımızla, il başkanımızla birlik beraberlik içerisinde yapmaya çalışacağız. Bu süreçte ben yok biz varız diyorum ve seçim sonuçlarının memleketimize, Balıkesirimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum."

”MİLLETVEKİLLERİ HİZMET SÖZÜ VERDİ...
SEMA KIRCI: “MİLLET KENDİ İKTİDARINA, KENDİ İSTİKBALİNE SAHİP ÇIKTI”

AK Parti Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı, 1 Kasım seçimlerinde milletin kendi istikbaline sahip çıktığını belirterek Balıkesir'deki başarı için teşkilata, Büyükşehir Belediye Başkanı ve diğer Belediye Başkanlarına teşekkür etti. Milletvekili Sema Kırcı, “Bugün güzel bir gün, mazbatalarımızı alıyoruz, bizim bu noktaya gelmemizde çok büyük emeğiniz var. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızdan Belediye Başkanlarımıza kadar, sandık başında bekleyen kardeşlerimizden müşahitlerimize kadar, dua edenlerimize kadar, herkesin büyük emeği var. Bunu aslında milletimiz başardı. Millet kendi iktidarına, kendi istikbaline sahip çıktı. Sonuçların Balıkesir'imize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Bizim bundan sonraki hedefimiz göstermiş olduğunuz güvene karşı mahçup olmamaktır. Ankara'ya 4 milletvekili olarak daha güçlü gidiyoruz. İnşallah bundan sonra bölgemiz için yapılması gereken, atılması gereken adımlar neyse bizler onların takipçisi olacağız. Bize güç verdiniz ama bize vereceğiniz güce bundan sonra daha fazla ihtiyacımız olacak. Yolculuğumuz hayırla başladı, İnşallah hayırla sürsün” diye konuştu. 

ALİ AYDINLIOĞLU: “ÜLKEMİZ RAHAT BİR NEFES ALDI”

AK Parti'den üst üste üç, toplamda dördüncü defa milletvekili seçilen Ali Aydınlıoğlu da Büyükşehir Belediyesi'ndeki buluşmada seçim sonuçlarının sevincini tüm parti teşkilatı ve Balıkesirlilerle paylaştı. AK Parti Milletvekili Ali Aydınlıoğlu, “Bizi böyle güzel bir sonuçla buluşturan Cenab-ı Allah'a şükrediyorum. Bu seçimde bir seferberlik halinde el birliğiyle çalıştık. En önemlisi ülkemiz rahat bir nefes aldı. 7 Haziran seçimleri ile 1 Kasım arasında 4 ay gibi bir süre geçti ve bu alınan sonucun siyaset uzmanlarının araştırması gereken bir yükseliş olduğu söyleniyor. Aslında hep AK Parti'yi yıkmak üzerine yaptıkları çalışmayı miletimiz bozdu. Şimdi biz buna layık olmak için İl Teşkilatımız, ilçe başkanlarımız, teşkilatlarımız, Belediye Başkanlarımızla hep birlikte, el birliğiyle çalışacağız. Güzel ülkemize hayırlar getirsin” dedi. 

MAHMUT POYRAZLI: “1 KASIM SEÇİMLERİ SORUMLULUĞUMUZU DAHA DA ARTIRDI”

AK Parti Balıkesir Milletvekili Av. Mahmut Poyrazlı da seçim sonuçlarında elde edilen başarıdan dolayı parti teşkilatı ile Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'a, tüm ilçe teşkilatları ile Belediye Başkanlarına teşekkür etti. Bu seçimlerin sonucunda omuzlarındaki yükün, üzerlerindeki sorumluluğun daha da arttığına dikkat çeken AK Parti Milletvekili Mahmut Poyrazlı şunları söyledi;  “7 Haziran seçimleri bizim için hayır oldu, hayırdan hayır çıktı. Allah'a hamd ediyoruz. Son 5 gün içinde tüm ilçelerimize teşekkür ziyaretlerinde bulunduk. 1 Kasım seçimlerinde büyük gayret gösterdik. Teşkilatlarımıza, Belediye Başkanlarımıza teşekkür ediyoruz. Gittiğimiz yerlerde 1 Kasım seçim zaferinin getirdiği mutluluğu, haklı gururu ve sevinci görüp tanık olduk. 1 Kasım seçimi bizlerin sorumluluğunu daha da artırdı. Çünkü önümüzde artık 2019'a kadar yerel seçimlere kadar bir dönem var. Balıkesir'de 14 ilçe ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı bizde. 4 tane milletvekili var, hükümette de AK Parti iktidar. Bu 3,5-4 yıllık dönemi en iyi şekilde geçirmemiz lazım. Bizler ne yaptıysak her zaman mensubu olmaktan gurur duyduğumuz bu teşkilatla birlikte yaptık. El birliğiyle, Büyükşehir Belediyemizle beraber. Balıkesir'de son dönemdeki büyük projeleri artık görmek istemeyenler bile görmeye başladı. Onun yanında ilçe belediyelerimiz çok iyi çalışıyorlar. Özellikle 7 Haziran seçimlerinden sonra onların yapmakta olduğu hizmetler, icraatlar yaz sezonunda görülebilir hale gelmişti, bunun 1 Kasım seçimlerinde çok büyük önemi oldu. Bizler teşkilatlarımıza her zaman güvendik, mensubu olmaktan hep gurur duyduk. Teşkilat içerisindeki kardeşliğimizi, birliğimizi muhafaza ederek daha da pekiştirerek hizmet ve gayretlerimize devam edeceğiz.

MAZBATALARINI ALDILAR

Büyükşehir Belediyesi'ndeki ziyaretin ardından milletvekilleri Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ile birlikte Balıkesir Adliyesi'ne giderek İl Seçim Kurulu Başkanı 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Kemal Yıldırım'ı makamında ziyaret ettiler. İl Seçim Kurulu Başkanı Kemal Yıldırım, yoğun kalabalık nedeniyle milletvekillerinin mazbatalarını duruşma salonunda tek tek teslim ederek Meclisteki görevlerinin hayırlı olmasını diledi. Adliye çıkışında ise milletvekilleri ve parti teşkilatıyla günün anısına toplu fotoğraf çekildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, mazbatalarını alan Balıkesir Milletvekilleri Av. Mahmut Poyrazlı, Sema Kırcı, Ali Aydınlıoğlu ve Kasım Bostan'ı kutlayıp, Balıkesir'e ve ülkeye hayırlı hizmetlerde bulunmalarını temenni etti.