Alt Geçitte Sona Gelindi

ulasim 13.10.2014

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin, şehir merkezindeki trafik yoğunluğunu azaltmak ve ulaşım sorununa kalıcı çözüm üretmek amacıyla planladığı projelerden ilki olan Gaziosmanpaşa ve Plevne Mahallelerini birbirine bağlayacak alt geçit projesinde sona gelindi.

Her iki mahalleyi de yaya ve araç ulaşımında birbirine bağlayacak altgeçidin betonarme kısmı tamamlandı. Öte yandan söz konusu altgeçit çalışması nedeniyle bir süredir trafiğe kapalı bulunan Yeni İzmir Yolu asfaltlama çalışmalarının ardından tekrar trafiğe açılacak. Plevne Mahallesi’ndeki Demiryolu Caddesi ile Gaziosmanpaşa Mahallesi’ndeki TCDD Caddesi’ni birleştirecek olan 9.5x6 metre boyutlarındaki altgeçidin, asfalt, yaya yolu ve çevre düzenlemelerinin ardından önümüzdeki hafta tamamlanıp hizmete açılması planlanıyor.

İki Mahalle Engelsiz Birbirine Bağlanıyor

Bu zamana kadar ulaşım sorunu yaşayan iki mahalleyi birbirine bağladıklarını ifade eden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, “Gaziosmanpaşa ve Plevne Mahallelerini birleştiriyoruz. Bu altgeçitle Plevne ve Gaziosmanpaşa’da yaşayan vatandaşlarımızın pazara, hastaneye ulaşımlarını kolaylaştırarak, daha rahat bir yaşam sürdürmelerini hedefliyoruz. Çalışmalarda da sona gelindi. İlk etapta Yeni İzmir Yolu’nu tamamlanacak. Sonrasında altgeçidin dolgusu, asfaltlanması, yaya yolu ve çevre düzenlemesi yapılacak” dedi.