Bakan Yıldız`dan Başkan Uğur`a Tam Destek

ulasim 04.05.2014

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur`u makamında ziyaret ederek, hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Bakan Yıldız, mesai arkadaşı olan ve Ankara’da başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken A. Edip Uğur’u kendi makamında tebrik etmeye geldiğini; Uğur’un özel sektörden gelen ticari yaklaşımının ve milletvekilliği dönemindeki başarılı çalışmalarının Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nde daha başarılı olacağının göstergesi olduğunu ve Balıkesir’in bundan sonra çok hızlı bir şekilde kalkınacağına inandığını, bu konuda Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur’a güvendiğini sözlerine ekledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı A.Edip Uğur da: ‘’Sayın Bakanımız aynı zamanda uzun yıllar Balıkesir’de yaşamış bir hemşehrimizdir. Bugüne kadar Balıkesir’e yapmış olduğu ve bundan sonra da yapacağı katkılardan dolayı kendisine çok teşekkür ediyoruz. Şehrimizin geniş bir coğrafyası, 37 çeşit madenin olduğu maden yatakları ve termal suları var. Balıkesir’in bu zenginliklerini halkımızla buluşturup en iyi şekilde değerlendireceğiz. Bunun için de diğer bakanlıklarımızın olduğu gibi Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın da ilimize olan yatırımları bizim için çok önemlidir. Bakanımız bir Balıkesir sevdalısı. Ziyaretinden dolayı çok teşekkür ediyoruz.”dedi.

Bakan Yıldız, Uğur’a yaptığı ziyaretin ardından Havran Belediyesi`ne giderek Belediye Başkanı Emin Ersoy’a hayırlı olsun temennisinde bulundu. Ziyaretin ardından Havranda bulunan Özdoğu madenciliğe ait Bakır-Molibden maden tesislerinin açılışını gerçekleştirdi. Sonrasında Gömeç ve Ayvalık`ta çeşitli incelemelerde bulunan Yıldız’a Balıkesir Valisi Ahmet Turhan, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ,Balıkesir milletvekilleri Ali Aydınlıoğlu ve Tülay Babuşçu eşlik etti.

Balıkesir ziyaretini Ayvalık`ta sonlandıran Yıldız; Balıkesir’e yatırımlarının devam edeceğini ve güçlenen yerel yönetimlerle çok daha fazla hizmetler yapacaklarını dile getirdi.