Balıkesir Bir Şehidini Daha Uğurladı

ulasim 20.07.2016

Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde 15 Temmuz günü yaşanan darbe girişiminde şehit olan Özel Harekat Polis Memuru Mustafa Serin Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde toprağa verildi. Binlerce Balıkesirli demokrasi için şehit düşen ikinci evlatlarını da yüreğine gömdü. 20 Temmuz 1966 doğumlu olan Şehit Mustafa Serin'in doğum günü olan bugün (20 Temmuz 2016) tarihinde defnedildi.

15 Temmuz'da yaşanan ancak Milletin iradesi ve müdahalesi ile önlenen darbe girişiminde yoğun hava saldırısına uğrayan Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Daire Başkanlığı'ndaki bombalamada ağır yaralanan Polis Özel Harekat Mustafa Serin, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybederek şehit oldu. Şehit Özel Harekatçının cenazesi memleketi olan Balıkesir'in Burhaniye ilçesine getirildi. Balıkesir Koca Seyit Havaalanı’ndan alınan şehidin cenazesi önce Burhaniye'deki evine götürüldü. Ailesi ve sevenlerinden helallik alınmasının ardından şehit Özel Harekatçı Mustafa Serin'in bayrağa sarılı naaşı resmi tören için Burhaniye Kaymakamlık binasına getirildi. Kaymakamlıktaki törende saygı duruşu ve öz geçmişinin okunmasının ardından şehidin cenazesi dualar ve tekbirler eşliğinde Burhaniye ilçe merkezindeki Koca Cami'ye getirildi.

BÖRÜLCE MAHALLESİ'NDE DEFNEDİLDİ

Özel Harekatçı Şehit Mustafa Serin'in Burhaniye'deki cenaze törenine katılan Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur demokrasi şehidinin eşi Sevcan Serin’e başsağlığı dilediler. Şehidin Cenazesi öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından şehidin cenazesi bir süre omuzlarda taşındı. Özel Harekatçı Şehit Mustafa Serin'in cenazesi daha sonra Burhaniye ilçesine bağlı Börülce Kırsal Mahallesi mezarlığında dualar eşliğinde defnedildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, “Ankara’da Özel Harekat Merkezi’ne düzenlenen saldırıda şehit olan şehrimizin kahraman evladı Özel Harekat Polisimiz Mustafa Serin’i Burhaniye ilçemizde binlerce hemşehrimizin duaları ve tekbirleri ile ebediyete uğurladık. Şehidimize Yüce Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabırlar diliyorum. Milletimizin başı sağolsun” dedi.

DOĞUM GÜNÜNDE TOPRAĞA VERİLDİ

Demokrasi Şehidi Özel Harekatçı Mustafa Serin’in cenaze törenine Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, çevre ilçelerin kaymakamları ve belediye başkanları ile binlerce vatandaş katıldı. 20 Temmuz 1966 tarihinde doğan Şehit Özel Harekatçı Polis Memurunun yine doğum günü olan 20 Temmuz tarihinde toprağa verilmesi dikkat çekti.