Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Engellilere Akülü Araç Dağıttı

ulasim 02.09.2014

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Sakatlar Derneği Balıkesir Şubesi işbirliğiyle engelli vatandaşlarımıza akülü araç dağıtımı yapıldı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Sergi Salonu’nda gerçekleştirilen programa, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Karesi Belediyesi Başkan Yardımcısı Yusuf Hocaoğlu, Türkiye Sakatlar Derneği Balıkesir Şube Başkanı Zeki Uslu, Sağlık ve Sosyal İşler Daire Başkanı Erdoğan Kaya ve engelli aileleri katıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Uğur, "Yaptığımız çalışmalarla insanımızın daha rahat yaşamasını sağlamak istiyoruz bu kapsamda bugün 22 akülü araç dağıttık ve toplamda 98 araç dağıtmış olduk. Bundan sonra da ihtiyacı olan engelli vatandaşlarımıza akülü araç dağıtmaya devam edeceğiz. Yetkililer ve engelli vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda onların yaşam kalitesini yükseltmek için engellilere uygun otobüsler, yollar ve lavabolar ile ilgili çalışmalarımız da devam edecek" dedi.