Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Tap Derneği ile İlçe Belediyelerini Buluşturdu

ulasim 18.11.2016

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Taşınabilir Atık Piller Derneği ile ilçe belediyelerini bir araya getirdi. Toplantıda çevre kirliliğinin önlenmesinde atık pillerin ayrı toplanıp bertarafı konuları ve desteklenmesi ele alındı.

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından 17 Kasım 2016 tarihinde Karesi Toplantı Salonunda düzenlenen Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yetkilendirilmiş kuruluş olan TAP (Taşınabilir Atık Piller) Derneği yetkilileri ve İlçe Belediyelerinin katıldığı organizasyonda "Çevre kirliliğinin önlenmesinde atık pillerin ayrı toplanması, bertarafı işlemlerinin yaygınlaştırılması, bu konuda gerekli eğitim ve materyal desteğinin sağlanması" konuları görüşüldü.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nde yapılan ve Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Ayşın Şırvancı'nın başkanlığında gerçekleşen toplantıya, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Atık Yönetimi Şube Müdür Vekili Dr. A.Tülay Selici, şube müdürlüğü personelleri ve İlçe Belediyelerinden yetkililer katıldı.