Balıkesir`in Gururu Başkan Uğur`u Ziyaret Etti

ulasim 18.09.2014

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur, Türkiye Kick Boks Milli Takım formasıyla 6-14 Eylül tarihleri arasında İtalya Rimini Wako Dünya Kick Boks Şampiyonası’nda üçüncü olan Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcusu Alperen Rıza Tanışık’ı makamında kabul etti.

Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Yusuf Hocaoğlu, Büyükşehir Belediyespor Kick Boks Antrenörleri Ender Yeşilyurt ve Salman Farya’nın yer aldığı ziyarette Başkan A. Edip Uğur, dünya üçüncüsü olarak büyük bir başarının altına imza atan Alperen Rıza Tanışık’ı Cumhuriyet altınıyla ödüllendirdi. Üç buçuk yıldır Kick Boks sporuyla uğraştığını ve bu süre içerisinde Türkiye üçüncülüğü, ikinciliği ve birincilikleri elde eden Tanışık, son olarak Ordu’da düzenlenen Kick Boks Şampiyonası’nda 84 kiloda Türkiye Şampiyonu olarak milli takıma seçildi. Niğde’nin Demirkazık’taki milli takım kampında bir hafta geçiren başarılı sporcu, İtalya’da elde ettiği dünya üçüncülüğüyle Balıkesir’in adını dünyaya duyurdu. Balıkesir’in adını Kick Boksta dünyaya duyurduğu için mutlu olduğunu kaydeden Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcusu Alperen Rıza Tanışık, “ Balıkesir’i yurtdışında en iyi şekilde temsil edeceğim. Bana destek olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Edip Uğur ve Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Yusuf Hocaoğlu’na teşekkürü borç bilirim” dedi.

Başkan Uğur: “Başarıyı destekleyeceğiz”

Balıkesir’in adını Kick Boksta elde ettiği başarıyla dünyaya duyuran genç sporcumuzla ilgili Başkanı Uğur, “ Alperen ileriki senelerde de Balıkesir’i ve Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edecektir. Büyükşehir Belediyesi olarak genç sporcuları desteklemeye devam edeceğiz. Destek bizden başarı gençlerden” dedi. Balıkesir Büyükşehir Belediyespor’un faaliyet gösterdiği tüm spor branşlarında başarıyı hedeflediğini ifade eden Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Yusuf Hocaoğlu, “ Son olarak Kick-Boks’ta kulübümüzün sporcusu Alperen Rıza Tanışık, elde ettiği dünya üçüncülüğüyle bizi gururlandırmıştır. Bu başarı devam edecektir. Balıkesir’in adını spordaki başarılarla duyuracağız” dedi.