Balıkesir Şehidini Uğurladı

ulasim 25.03.2016

Mardin'in Nusaybin ilçesinde terör saldırısında şehit düşen Jandarma Astsubay Başçavuş Gökhan Bakır'ın (38) naaşı memleketi Balıkesir'de düzenlenen askeri törenin ardından Altıeylül ilçesine bağlı Aynaoğlu Mahallesi'nde defnedildi.

Şehit Jandarma Astsubay Başçavuş Gökhan Bakır'ın cenazesi askeri uçakla önce Balıkesir 9. Ana Jet Üssüne getirildi. Burada protokol, şehidin ailesi ve yakınları tarafından karşılanan şehit astsubayın naaşı ambulans ile Atatürk Anıtı'na getirildi. Burada düzenlenen askeri törende özgeçmişi okunan şehit Gökhan Bakır'ın ailesi gözyaşı döktü.

Şehit astsubayın Hava Üssündeki karşılanmasında, askeri törende ve akabindeki uğurlamada hazır bulunan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, şehidin ailesine taziyede bulundu. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, “Şehidimiz Gökhan Bakır'a ve tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Milletimizin başı sağolsun” dedi.

Askeri ve mülki erkanın hazır bulunduğu askeri törenin ardından Balıkesir Gar'a kadar top aracında taşınan şehidin cenazesi tekbir ve dualar eşliğinde götürüldüğü Gar önünde cenaze aracına konulduktan sonra köyünde toprağa verildi.