"Balıkesir Tarım Fuarı" Bu Yıl Kapılarını 6. Defa Açacak

ulasim 13.01.2015
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Balıkesir’de 5 yıldır düzenli olarak yapılan “Balıkesir Tarım Fuarı”nın bu yıl 6.’sının düzenleneceğini, tarım sanayisi ve hayvancılık sektöründe söz sahibi olan Balıkesir için yararlı olduğunu ifade ettiği Balıkesir Tarım Fuarına Büyükşehir Belediyesi olarak gereken desteği vereceklerini söyledi. Başkan Uğur, makamında kabul ettiği tarım fuarıyla ilgili heyetten yapılacak fuarla ilgili bilgiler aldı.

Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, Balıkesir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Zekeriyya Erdurmuş ile Atlas Fuarcılık Balıkesir Bölge Müdürü Mustafa Demirtaş Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’u ziyaret ederek, bu yıl 6.’sı düz enlenecek olan Balıkesir Tarım Fuarı hakkında bilgi verdiler. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Atlas Fuarcılık Bölge Müdürü Mustafa Demirtaş, bu yıl kapılarını 6. Defa açacak olan Balıkesir Tarım Fuarı’nın 26 Şubat – 1 Mart 2015 tarihleri arasında yapılacağını bildirdi. Tarım Fuarıyla ilgili Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’a verdiği desteklerinden dolayı özel olarak teşekkür eden Demirtaş, “Bu yıl 6.’sını yapacağımız Balıkesir Tarım Fuarı 26 Şubat – 1 Mart tarihleri arasında kapılarını açacak. Fuarla ilgili bilgi vermek için Büyükşehir Belediye Başkanımıza ziyarette bulunduk. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Bize bu konuda çok büyük destekleri var. Ayrıca Kepsut Belediye Başkanımız İsmail Cankul’a teşekkür ediyoruz, bizim elimizden ilk tutanlardan olmuştur. Biz bu fuarı Sanayi Odası, Ticaret Odası ve diğer sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte yapmak istiyoruz, güzel bir fuar olmasını istiyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımızdan sonsuz destek aldık, teşekkür ederiz. Balıkesir Atlas Fuarcılık organizasyonuyla fuarcılık sektöründe iki adım ileri gitti. İnşallah bunun arkası gelecek, Balıkesir’de başka fuarlar da olacak” dedi.

“100 Bin Ziyaretçi Bekliyoruz”

Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul da, Kepsut ilçesi olarak Balıkesir Tarım Fuarı’na ev sahipliği yapmanın kıvancını yaşadıklarını ifade etti. Fuarın bu yıl ile birlikte son üç yıldır Kepsut’ta düzenlenmekte olduğunu hatırlatan Belediye Başkanı Cankul, bu yıl tarım fuarına 100 bin ziyaretçi beklediklerini açıkladı. Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, “Bu sene 6.’sı düzenlenecek Balıkesir Tarım Fuarının üçüncüsünü Kepsut’ta gerçekleştireceğiz. 26 Şubat 2015 tarihinde kapılarını tüm Türkiye’ye açacak, 1 Mart’a kadar sürecek, 4 gün boyunca. Yine bizim beklentimiz olan 100 bin kişiyi Kepsut’ta ağırlayacağız, Ziyaretçiler tarım fuarını ziyaret edecek, tarımdaki teknolojik gelişmeleri yakından takip etme fırsatı bulacaklar. Yine dolu dolu, güzel bir fuar organize edeceğimizi umuyorum. Tüm Balıkesir’i, tüm Türkiye’yi fuara davet ediyorum“ diye konuştu.

Başkan Uğur: “Balıkesir Tarım,Sanayi ve Hayvancılıkta Öncü İl”

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, tarım fuarlarının başarılı geçtiğini söyledi. Heyete ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Başkan Uğur, Balıkesir’in gerek sanayi gerekse hayvancılık bakımından Türkiye’nin öncü illerinden olduğunu belirterek Balıkesir Tarım Fuarının önemine dikkat çekti. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, “Tarım fuarları iki yıldır Kepsut’ta yapılıyor. 6 bin metrekare kapalı pazar yeri, ilçe belediyemizin ilave ettiği 2-3 bin metrekarelik alanda yapılıyor ve çok başarılı geçiyor. Bu yıl da yine Kepsut’ta şubat sonunda gerçekleşecek. Tarım İl Müdürlüğümüzün de bu konuda destekleri var. Balıkesir tarım makinelerinde imalat ve üretim olarak önde bir şehir. Tarım ve hayvancılıkta Türkiye’yi besleyen bir il. Ben Kepsut Belediye Başkanımıza, Tarım İl Müdürümüze ve fuarı düzenleyen Atlas Fuarcılık kuruluşuna teşekkür ediyorum. Geçmişteki başarılı fuar düzenlemelerini bu yıl da yapacaklar. Bizler de Büyükşehir Belediyesi olarak gereken desteği kendilerine vereceğiz. Balıkesir’imize hayırlı olsun” dedi.