Balıkesir’de Terör Saldırısına Tepki

ulasim 12.12.2016

Yıldırım Camii'ndeki kandil programının ardından vatandaşlar, sivil toplum kuruluşlarının düzenlediği organizasyonda Edremit ve Hükümet caddelerini geçerek valilik binası önüne kadar yürüdü. Vatandaşlar, yürüyüş boyunca terör örgütü aleyhinde sloganlar attı. Burada bir konuşma yapan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, terörün bir insanlık suçu olduğunu söyledi.

"Şehit kanlarıyla sulanmış toprakların üzerinde yaşıyoruz." diyen Uğur, şunları söyledi: "Milletimize karşı menfur saldırılar neticesinde şehitlerimiz var. Öncelikle şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Bütün şehitlerimize, 15 Temmuz şehitlerimize, terörle mücadele sırasında şehit düşenlere, askerimize, polisimize, vatandaşlarımıza rahmet diliyorum. Gazilerimize ve yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Hepinizin bildiği gibi 15 Temmuz bir dönüm noktası oldu. Halkımıza karşı tankların hiçbir şey ifade etmediği ortaya çıktı. Bu millet toprağının bölünmesini istemiyor. Bu millet kargaşa istemiyor. Bu millet terör istemiyor. Güvenlik güçlerimiz bu hainlere, teröristlere fırsat vermeyecek. Kanıyla da canıyla da vatanını, toprağını koruyacak. Bundan herkes emin olsun."

Konuşmanın ardından "İdam isteriz" diye slogan atan gruba Uğur, "Sayın Cumhurbaşkanımız, 'Meclis böyle bir kararı alır ise onarım' demişti." yanıtını verdi.

Programa, AK Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur, Ticaret Odası Başkanı Fahri Ermişler ve çok sayıda vatandaş katıldı.