Başkan Uğur Burhaniye'de Açılışlara Katıldı

ulasim 19.10.2015
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Burhaniye Belediyesi tarafından düzenlenen "Toplu Açılış”  törenine katıldı. Başkan Uğur, Burhaniye Belediyesi’nin 961 bin TL yatırım bedeliyle yapımını tamamladığı Karınca Deresi Köprüsü’nü hizmete açtı. Daha sonra düzenlenen törenle yedi projenin toplu açılışını yapan Uğur, "Onlar konuşur biz yaparız" dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Burhaniye Belediyesi'nin 19 aylık dönem içerisinde Burhaniye ilçesine kazandırdığı eser ve hizmetlerin toplu açılış törenine katıldı. Burhaniye Belediyesi tarafından yapılan Karınca Deresi Köprüsü'nün açılışını yaparak Burhaniye programına başlayan Başkan Uğur, bu köprünün sıcak asfalt işini Büyükşehir Belediyesi olarak yapacaklarının sözünü verdi. Burhaniye İlçesi Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilen toplu açılış törenine Başkan Uğur'un yanı sıra Genel Sekreter Osman Yenidoğan, Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, AK Parti İl Başkanı Dinçer Orkan, AK Parti Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu, AK Parti Milletvekili Adayı Hasan Demiraslan, AK Parti Burhaniye İlçe Başkanı Onur Bedir ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Ayvalık İlçe Başkanı Hakan Kayaalp katıldı.  Burhaniye Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan açılış töreninde konuşan Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, "Göreve gelmeden önce verdiğimiz sözleri yerine getiriyoruz. Kimseyi ötekileştirmeden, hizmet üretiyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana Burhaniye'nin kalkınmasında ve gelişmesinde önemli rol oynayacak projelerde bazı engellemelerle karşılaştık. Ancak Burhaniye ekonomisini ve geleceğini kalkındırmak ve bu projeleri hayata geçirmek söz konusu olduğunda engelleri aşmak zorundayız. Biz siyasi kimliğimizi bir yana bırakıp “Halka hizmet Hakka hizmettir” anlayışıyla görevimizi yürütüyoruz. Burhaniye Belediye Başkanlığı görevine bu aşkla ve sevdayla yaptım. Bizimle aynı fikirde olan "İlk Günkü Aşkla Hizmet Anlayışını Benimsemiş" öncelikle devletimiz ve sonra Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Edip Uğur da bizlerden yardım ve desteklerini esirgemediler " dedi.

"Başladığın İşi Bitireceksin"

Burhaniye Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Karınca Deresi Köprüsü'nün Başkan Necdet Uysal'ın gayretleri sonucunda bitirildiğine dikkat çeken Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, "Burada marifet başladığın işleri bitirmektir. Bu köprünün yapımı önceden başlamış olabilir ama bu köprüyü Necdet Uysal başkan bitirmiştir. Bu Bolu Tüneli’nin inşaatına benziyor. Bolu Tüneli 20 yıl önce başlamıştı. AK Parti iktidara geldiğinde Bolu Tüneli yarımdı. Geride kalan 20 yılda 15 tane bakan geçmiş, hükümetler geçmiş. Kimisi; orayı buzhane yapalım kimisi patates deposu yapalım önerisinde bulunmuştu. İşte o köprü AK Parti döneminde tamamlandı. Başladığın işi bitireceksin. Aynı şekilde Havran Barajı, 17-18 yıl önce başlamıştı. Ama her yıl 1 lira iz bedelle burası tamamlanamamıştı. AK Parti iktidarları döneminde Havran Barajı'nı tamamladık. Aynı şekilde Manyas Barajı aynı şekilde Bandırma'daki Devlet Hastanesi. Bunlar AK Parti iktidarları döneminde bitirildi. Burhaniye'ye hastane yapalım dedik, birileri yer için izin vermedi. Ne oldu? Necdet Uysal'ı belediye başkanı seçtiniz Burhaniye Devlet Hastanesi'nin ihalesi tamamlandı. İnşallah bölgenin en güzel hastanelerinden birini Burhaniye'ye kazandıracağız."

'Ayvalık'ta da Varız Avşa'da da Varız'

Balıkesir'in her noktasına ulaştıklarını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, "18 bin metrekarede, bir yanımız Ege'de bir yanımız Marmara'da tüm Balıkesir'e hizmet üretiyoruz. Biz Ayvalık'ın Cunda Adası'nda da varız, Marmara'nın Avşa Adası'nda da varız. Erdek'ten Avşa'ya deniz taksi seferlerini başlattık. Şimdi Ayvalık Köprüsü'yle Ayvalık iç körfezini temizleyeceğiz. Bunun yanı sıra atık suların ve kanalizasyonların Ayvalık Körfezi'ne akmasına izin vermeyeceğiz. Ayvalık'taki iç körfezin temizlenmesi için Yıldız Teknik Üniversitesi'ne köprü projesi hazırlattık. Bütün bilimsel incelemelerinin ardından ortaya çıkan üç projeyi halkın beğenisine sunduk. www.ayvalikkoprusu.com adresinden tasarımlar oylanıyor.  Arıtma Tesisinin ilgili çalışmaları devam ediyor. Finansman arayışı kapsamında Dünya Bankası'yla görüşmeler devam ediyor. Türkiye büyüyor, Balıkesir büyüyor, Burhaniye büyüyor.  Balıkesir bölgenin, Türkiye'nin parlayan yıldızı. Bu bölgede AK Parti iktidarı öncesi bölünmüş yollar var mıydı? Havaalanı var mıydı? İstanbul'dan gelen otoyolun tamamlanmasıyla birlikte İstanbul - Burhaniye arası 2.5 saate inecek. İstanbul'daki vatandaş Burhaniye'deki evine 2.5 saatte ulaşacak" dedi.

"Türkiye'nin Büyümesi Birilerini Rahatsız Ediyor"

Türkiye'nin bölgesinde ve dünyada önemli bir aktör olarak öne çıktığını belirten Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, bu durumun bazı ülkeleri tedirgin ettiğini ve Türkiye'nin önünü kesmek için mücadele ettiklerini söyledi. Başkan Uğur, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ülkemizin gelişmesini haz edemeyenler teröre destek verenlerdir. Teröriste havadan silah atanlardır. Almanya Başbakanı Merkel, Cumhurbaşkanımızı, Başbakanımızı ziyaret etti. Bugün Başbakanımız açıkladı;  "Bizim Bulgaristan'dan en eksiğimiz var? Polonya'dan ne eksiğimiz var ?" dedi. Fazlamız var. Bizden neden vize istiyorsun dedi. Merkel bu teklifi kabul etti. 2016'nın temmuz ayı itibariyle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize almadan AB ülkelerine gidebilecek. Dün dünyanın en büyük kredi anlaşması yapıldı, üçüncü havaalanı için. Siz İstanbul'a üçüncü havaalanı yaptığınızda Frankfurt havaalanı devreden çıkıyor.  Üçüncü Köprü'yü yapıyorsun. Kocaeli Köprüsü'nü yapıyorsun. Hızlı tren yapıyorsun. IMF'ye karşı borçlarını ödüyorsun. Bu da birilerini rahatsız ediyor. Ama nafile. Önümüzde 1 Kasım seçimleri var. Bu büyümenin ve gelişmenin devam etmesi için istikrar için 1 Kasım'da sandık başına gideceğiz" dedi.  Başkan Uğur'un konuşmasının ardından Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan 23 tane arazöz kırsal mahalle muhtarlıklarına teslim edildi.