Başkan Uğur, Dursunbey Tamet Et Entegre Tesisi`nin Açılışına Katıldı

ulasim 23.06.2014

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, İlkerler Balatlı Grup A.Ş. tarafından Dursunbey’e açılacak olan Tamet Et Entegre Tesisi’nin temel atma törenine katıldı.

Balıkesir’in Dursunbey İlçesine Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) desteği ile kurulacak olan Tamet Et Entegre tesisinin temel atma törenine Balıkesir Valisi Ahmet Turhan, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Dursunbey Kaymakamı Yaşar Aksanyar, Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, İl Emniyet Müdürü Feridun Boz, Balıkesir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Bayram Ali Alanlı, Balıkesir İl Halk Sağlığı Müdürü Hakkı Özçoban, İstanbul Balıkesirliler Derneği Başkanı İsmail Yaşar, bazı daire müdürleri ile çok sayıda davetli katıldı.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun IPART projesi ile yüzde 65 hibe desteği alan tesisin temel atma töreni Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlarken, temel atma töreninde Dursunbey’in Barana Ekibi bir gösteri gerçekleştirdi. Gösterinin ardından firma sahibi Mehmet İlker söz alarak bir konuşma yaptı İlker konuşmasında “Bugün Dursunbey için hayvancılığın gelişmesi, üretimin artması, direkt ve dolaylı istihdama katkı yapması yönünde bir dönüm noktası olabilecek, şehrimiz adına çok önemsediğimiz bir projenin gerçekleşmesinin başlangıç noktasında olmanın huzuru içerisindeyim. Öncelikle temelini atacak olduğumuz bu tesisimize göstermiş oldukları ilgi, destek ve gayretlerinden dolayı başta Edip Uğur beyefendi olmak üzere Sayın Valimiz ve onun kontrolündeki Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Balıkesir Koordinatörü Dr. Mesut Filizciler ve Ekibine teşekkürlerimi arz ederim. Özelikle şunu belirtmek istiyorum ki; ilçemizde sizlerinde bildiği gibi bugüne kadar yatırım ve teşvik hizmetlerinden yararlanamamış veya yararlanmamış işsizliğin had safhaya ulaştığı ve en çok göç veren gelir düzeyi en alt sınırda olan bir ilçedir. Şuna inanıyorum ki; Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, bölgemizle özel olarak ilgilenmekte ve buranın hızla kalkınması için olağanüstü gayret sarf etmektedir. Bu amaçla da en yakın yardımcılarından olan ve kendini her alanda ispat etmiş çok değerli Edip Uğur Beyefendiyi Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görmemizi sağlamıştır. Sevgili Edip Uğur Beyefendi de tabii ki ve Sayın Valimiz de her türlü yasal olan ilgi ve desteği bize göstermektedirler" dedi.

Açılış konuşmalarının ardından protokol, toplu olarak butona bastı ve tesise ilk harcı atarak açılışı gerçekleştirdi.