Başkan Uğur : "Erdek'e Sahip Çıkacağız"

ulasim 22.05.2015

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, kurmaylarıyla birlikte Erdek’e çıkarma yaptı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin Erdek’teki hizmetleri ve projelerini yerinde inceleyen Başkan Uğur,  Ak Parti İlçe Başkanlığı’nın yeni hizmet binasının açılışını gerçekleştirdi.  Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak Erdek’e sahip çıkacaklarını dile getiren Başkan Uğur,  Erdek’in atık su- kanalizasyon ve yağmur suyu projesinin ihalesini gerçekleştirdiklerinin müjdesini verdi.  Erdek'te yeni proje ve yatırımlar için saha çalışması yapan Başkan Uğur, teknik gezilerin ardından Ocaklar, Karşıyaka ve Çakıl Mahallelerinde vatandaşlarla bir araya geldi. Genel Sekreter Osman Yenidoğan ve daire başkanlarıyla birlikte ilk olarak Erdek Belediyesi’ne ziyaret eden Başkan Uğur, burada Erdek Belediye Başkan Vekili Burhan Karışık ve meclis üyeleri tarafından karşılandı. Başkan Uğur,  bölgenin çevreye duyarlı devlet ve özel sektör yatırımlarıyla birlikte kalkınacağını söyledi. 

Başkan UĞUR: “Biz Milletimize Efendi Olmaya Değil Hizmetkar Olmaya Geldik”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Erdek Belediyesi ziyareti sonrasında Ak Parti Erdek İlçe Başkanlığı’nın yeni hizmet binasının açılışına katıldı. Ak Parti İl Başkanı Dinçer Orkan, Ak Parti Milletvekili Adayları Mahmut Poyrazlı, Mehmet Bayyiğit, Hilal Özdemir, Ak Parti Erdek eski Belediye Başkanı Hüseyin Aysan ve İlçe Başkanı Murat Sever’in katıldığı parti binası açılış töreninde vatandaşlar Başkan Uğur’a büyük ilgi gösterdi. “Erdek Seninle Gurur Duyuyor” tezahüratları eşliğinde kürsüye çıkan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, siyasi değerlendirmelerde bulundu. “Marmara’mızın incisi, güzel Erdek’in güzel insanları” diyerek alanı dolduran coşkulu kalabalığa seslenen Başkan Uğur, Ak Parti’nin millete efendi olmaya değil hizmetkâr olmaya geldiğini söyledi. Başkan “ Ak Parti, 14 Ağustos 2001 yılında kuruldu. Balıkesir’de de Ak Parti’yi 1 Aralık 2001 tarihinde kurucu il başkanı olarak, ben kurdum. O dönemdeki koalisyon hükümeti, baktı ki; ülkeyi yönetemiyor, krizi çözemiyor, Amerika’dan ithal edilen bakanda işleri çözemiyor 2001 yılında bırakıp kaçtılar. Milletimiz; 2002 yılı 3 Kasım’da Ak Parti’yi iktidara getirdi. 2007 yılında yüzde 47 oyla Ak Parti’yi güçlü bir şekilde iktidar yaptı. 2011 yılında yine yüzde 50 oyla Ak Parti’yi tek başına iktidar yaptı. Bu arada 2004-2009-2014’teki yerel seçimlerinde de birinci parti olduk. İnşallah 7 Haziran 2015 tarihindeki seçimde de Ak Parti birinci parti olacak. Çünkü Ak Parti icraat partisi, hizmet partisi. Daima milletinin yanında, milletle beraber yürüyor. Milletin istekleri neyse onu yerine getiriyor. Cumhurbaşkanımız, her zaman söyler; “Biz milletimize efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik” der. Ak Parti’nin anlayışı bu” dedi. 

Ak Parti İktidarında Balıkesir’e 11 Katrilyon Lira Yatırım

Muhalefet partilerinin Atatürk’ü kullanarak siyaset yaptıklarını belirten Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur,  Türkiye’yi Atatürk’ün belirttiği “Muasır medeniyetler seviyesine” Ak Parti’nin çıkardığını söyledi. Başkan Uğur, “ Atatürkçü geçinen, Atatürk’ün gölgesinde yatıp uyuyan bir muhalefet var. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk; “Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine taşımamız lazım” demiş. Ülkemizi gelişmiş ülkeler seviyesine çıkarmamız lazım. Atatürk’ün bu hedefini kim yerine getiriyor. Ak Parti yerine getiriyor. Biz Atatürk’ün gölgesinde yatmıyoruz, Atatürkçülükten geçinmiyoruz. Atatürk’ü kalkan olarak kullanmıyoruz. Birileri Atatürkçüyüm diyor ama yatmaktan başka bir şey yapmıyor. Ama Ak Parti; iktidar olduğu günden bu yana ülkeye yatırım yapıyor. Yıllardır yapılmayan işleri Ak Parti iktidarı gerçekleştiriyor. Bir Bolu Tüneli vardı. Koalisyonlar bu tüneli yapamadı. Ak Parti iktidara geldi, koalisyon hükümetlerinin yıllarca yapamadığı Bolu Tüneli’ni bitirdi. İşte Atatürk’ün dediği: “Ülkeyi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak” bu.  Ak Parti hükümetleri döneminde Balıkesir’e 11 katrilyon lira yatırım yapıldı.  Türkiye’de cumhuriyet döneminden 2003 yılına kadar gelen hükümetler 850 milyar dolar yatırım yaptı. 2003-2015 yılları arasında Ak Parti hükümeti döneminde Türkiye’ye yapılan yatırımın bedeli: 1 trilyon 880 milyar dolar.  Kemal Kılıçdaroğlu, asgari ücret şu kadar olacak diyor.  “Kaynağı nereden bulacaksınız” dediklerinde Ak Parti’nin 13 yılda biriktirdiği kaynağı gösteriyor. Siz ancak Türkiye’yi IMF’ye bağımlı hale getirirsiniz” dedi.

Başkan UĞUR: “Bize Recep Tayyip Erdoğan gibi lider verdiği için Cenab-ı Allah’a şükrediyorum”

Ak Parti hükümetleri döneminde Türkiye’ye büyük hizmet ve yatırımların yapıldığını ifade eden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, “ 2001 yılında o dönem partimizin genel başkanı olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı feribotta karşılayıp, karayoluyla Bandırma’ya gidiyorduk. O dönem yollar tek şeritti. Şimdi Bandırma- Balıkesir, Balıkesir-Bursa, Balıkesir- İzmir yolları bölünmüş yollar. Adliye sarayları yaptık. Beş yıldızlı hastane konforunda hastaneler yaptık. Biz bu işin edebiyatını değil icraatını yaptık. 1960’ta ihtilal yaptılar Adnan Menderes’i, Hasan Polatkan’ı astılar. Onlar bizim demokrasi şehitlerimizdir. O dönem ihtilal yapıldığında CHP demokrasiye sahip çıktı mı? Çıkmadı. Şu anda Türkiye’nin başında dik duran bir lider var. Recep Tayyip Erdoğan dik durmasaydı ne Ergenekon’un ne de Paralel’in karşısında durabilirdi. Sayın Cumhurbaşkanımız her konuşmasında “Bana sizin gibi yol arkadaşları verdiği için Allah’a şükrediyorum” sözlerini kullanıyor. Bende bize Recep Tayyip Erdoğan gibi lider verdiği için Cenab-ı Allah’a şükrediyorum.  Milletimiz 7 Haziran’da sandığa gidecek. Milletimiz, istikrara, güvene, kalkınmaya oyunu verecektir. Ak Parti’ye oyunu verecektir” dedi. 

Başkan UĞUR:  “Erdek’e Sahip Çıkacağız” 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak yapacakları hizmetlerle Erdek’e sahip çıkacaklarını dile getiren Başkan Uğur, Erdek Belediyesi’nin sahildeki kafeleri yıktığını ve bunun sorumluluğunu Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne atmasını sert bir şekilde eleştirdi. Kafelerin sorumluluğunun Erdek Belediyesi’nde olduğunu ve yıkım işlemini onların yaptığını kaydeden Başkan Uğur, “CHP’li Erdek Belediyesi, sahildeki çay bahçelerini yıktı, oraya üç tane kulübe yapamadılar. Üç tane kulübeyi yapamayan CHP, seçimde verdiği vaatleri yerine mi getirecek. Biz Balıkesir merkezde iki döner kavşağın ihalesini yaptık. Çay Deresi ihalesinin projesini gerçekleştirdik. Erdek Belediyesi yapmasa bile biz Erdek’e sahip çıkacağız. Erdek’i cennet yapacağız.  Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak yollara 100 trilyon lira bütçe ayırdık. Büyükşehir Belediyesi ekipleri şu anda asfalt döküyor ”dedi.  

Başkan Uğur Erdek’e Yapılacak Yatırımlar İçin İncelemelerde Bulundu

Ak Parti Erdek İlçe Başkanlığı’nın açılışını yapan ve yeni parti binasını gezen Başkan Uğur, Erdek ilçesine yönelik hizmet ve projelerin planlaması için saha çalışması yaptı. İşkur Oteli olarak da bilinen atıl durumdaki Nazar Otel’i inceleyen Başkan Uğur, buranın Erdek’e kazandırılması için kurmaylarına talimat verdi. Erdek’in en hareketli turizm noktalarından Ocaklar Mahallesi’nde sahilde incelemelerde bulunan Başkan Uğur, turizm sezonu öncesinde sahil temizliğinin yapılması için teknik personele talimat verdi. Büyükşehir Belediyesi’nin Erdek’e yapmayı planladığı otogar ve hal binası için saha gezisi yapan Başkan Uğur, Erdek programına Karşıyaka ve Çakıl kırsal mahalleri ziyaretleriyle sürdürdü. Karşıyaka ve Çakıl Mahallelerinde büyük bir sevgi seliyle karşılanan Başkan Uğur, mahalle sakinlerinin Büyükşehir Belediyesi’nden beklentilerini ve taleplerini dinledi. Başkan Uğur’un Erdek programı Çakıl Mahallesi ziyaretiyle son buldu.