Başkan Uğur, `Gazze`de Çocuk Olmak` Adlı Sergiye Katıldı

ulasim 08.08.2014

Başkan Uğur, Altıeylül Belediyesi tarafından İsrail`in Gazze`de düzenlediği saldırılara dikkat çekmek amacıyla düzenlenen ‘Gazze’de Çocuk Olmak’ adlı fotoğraf sergisinin açılışına katıldı.

Kurtdereli Mehmet Pehlivan Heykeli önündeki alanda gerçekleşen sergi açılışına, Balıkesir Valisi Ahmet Turhan, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Balıkesir İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Salih Göldal ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Uluslararası ajanslar tarafından çekilen 50 kare fotoğraftan oluşan serginin açılış konuşmalarını Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur ve Vali Ahmet Turhan yaptı. Konuşmalarında İsrail’in Gazze halkına yaptığı saldırıların kabul edilemez olduğunu belirten Başkan Uğur ve Vali Turhan, Türkiye olarak Gazze’ye her türlü desteğin verildiğini ve bu yaşanan dram karşısında diğer devletlerin de sessiz kalmayarak payına düşeni yapması gerektiğini vurguladı.

Açılış konuşmalarının ardından Vali Turhan, Başkan Uğur ve beraberindekiler sergiyi gezdi. Sergide son olarak Başkan Uğur ve beraberindekiler, Balıkesir Sanat Merkezi tarafından Gazze’de yaşanan olayların canlandırıldığı tiyatro gösterisini izledi.