Başkan Uğur Gönen'de

ulasim 16.09.2015

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur Gönen ilçesinde incelemelerde bulundu. İlk olarak Gönen Belediyesi’ni ziyaret eden Başkan Uğur burada Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar’dan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Başkan Uğur, Gönen’de 20 ilçedeki toplu taşıma işi yapan Taşıyıcı Birlikleri ve Kooperatif Başkanları ile de bir araya geldi. Gönen Belediye Meclis Salonunda Birlik ve Kooperatiflerin seçtiği sözcüleri dinleyen Başkan Uğur, kendisine aktarılan sıkıntı ve talepleri dinledi. Yaklaşık 1 saat süren toplantıda Taşıyıcı Birlikleri ile Kooperatif başkan ve yöneticileri Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’a gösterdiği ilgi ve alakasından dolayı teşekkür ettiler. Başkan Uğur, kimseyi mağdur etmemek için çalıştıklarını, Balıkesir’de ulaşımı, toplu taşımayı da doğru ve planlı bir şekilde düzenleyeceklerini belirtti. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Belediyeden sonra BASKİ’nin Gönen Şefliğinin bulunduğu hizmet binasına geçti. Burada BASKİ Genel Müdür Vekili Haluk Kurt ve diğer yetkililerden brifing alan Uğur, 2015 yılında ilçede sadece BASKİ’nin yaklaşık 5 milyon TL yatırım yaptığını kaydetti.  BASKİ yetkilileri Gönen Atık Su Arıtma Tesisi proje ihalesinin yapıldığını, yapım ihalesinin yapılacağını, toplam uzunluğu 10 km. olan Gönen Kısmi Kanalizasyon İnşaatındaki çalışmaların da hızla devam ettiğini bildirdi. Başkan Uğur, BASKİ su tahsilat merkezinde de incelemede bulundu, vatandaşlarla sohbet etti. Uğur, tahsilat merkezinin daha modern ve vatandaşları mağdur etmeyecek şekilde düzenlenmesiyle ilgili talimat verdi. BASKİ Genel Müdür Vekili Haluk Kurt, Gönen’de yıllardır devam eden içme suyu sıkıntısını çözüme kavuşturacaklarını, yakın zamanda İçme Suyu Arıtma Tesisi proje ihalesine çıkılacağını belirtti. Eski olan kanalizasyon şebekesinin yapılan çalışmalar sırasında tespitlerinin yapıldığı bununla ilgili de yenileme çalışmalarının başlatılacağı bildirildi. Başkan Uğur,  BASKİ’DE yüklenici firma sahibinin de bilgiler aktardığı sunumun ardından ilçe merkezindeki Turhan Güneş Bulvarı’nda yapımına başlanan Gönen Kısmi Kanalizasyon İnşaatı çalışmasının olduğu yerde incelemelerde bulundu. Kurban kesilip dua edilen inşaat alanındaki incelemeden sonra  kırsal mahallelere geçen Başkan Uğur, Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarını yerinde inceledi, kırsaldaki vatandaşlarla da bir araya gelip sohbet etti. 

Gönen ilçesindeki ziyaret ve incelemelerini kırsal mahallelerdeki temaslarıyla sürdüren Başkan Uğur’a, AK Parti İl Başkanı Dinçer Orkan, Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, BASKİ Genel Müdür Vekili Haluk Kurt, BASKİ Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Akif Okur, Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Ayhan Arık, Ulaşım Daire Başkanlığı yetkilileri eşlik etti.