Başkan Uğur, İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu İle İl Planlama ve Koordinasyon Kurulu Toplantılarına Katıldı

ulasim 31.10.2014

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur, İŞKUR tarafından düzenlenen İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısı ile Valiliğin düzenlediği İl Koordinasyon Kurulu toplantısına katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur, ilk olarak öğleden önce GMKA’da düzenlenen İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısına Vali Mustafa Yaman ile birlikte katıldı. Vali Yaman başkanlığındaki toplantı; gündemde yer alan; Temmuz-2014 İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu kararlarının gerçekleşme sonuçlarının görüşülmesi, Denetleme Kurulları raporlarının değerlendirilmesi, Yürütme kurulunca uygun değerlendirilen kurs taleplerinin kurula sunulması, İŞKUR iL Müdürlüğüne sunulan engelli projelerinin kurul onayına sunulması, Yürütme ve Denetleme Kurulu üyelerinin belirlenmesi, Kurula gelen yazı ve dilekçelerin görüşülmesinin ardından gündem dışı görüş ve konuşmalar bölümü ile sona erdi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur, aynı gün öğleden sonra ise yine GMKA Konferans Salonu’nda düzenlenen Balıkesir İl Planlama ve Koordinasyon Kurulu toplantısına katıldı. Vali Mustafa Yaman’ın başkanlık ettiği İl Koordinasyon Kurulu toplantısında Balıkesir’in proje ve yatırımları ele alındı. Yatırımcı kamu kurum ve kuruluşlarının 2014 yılı 3. Dönemi (Temmuz-Ağustos-Eylül) itibariyle yapmış oldukları çalışmaların görüşüldüğü Koordinasyon Kurulu toplantısının kapanış konuşması Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur tarafından yapıldı.