Başkan Uğur, İnceleme Gezilerine Helikopterle Devam Etti

ulasim 29.08.2014

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Körfez Bölgesi`nde gerçekleştirilmesi planlanan projelerle  ilgili helikopterle inceleme gezisi yaptı.

Helikopterle yapılan inceleme gezisine Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Karesi Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Hocaoğlu, İtfaiye İşleri Daire Başkanı Nazım Ergelen, İmar ve Şehircilik Şube Müdürü Mehmet Özpınar,  Milli Parklar Bölge Müdürü İsrafil Erdoğan ve ekibi katıldı.

Başkan Uğur, Körfezi kirleten atıl durumdaki kaynakların, yatırım alanlarının, cazibe bölgelerinin tespiti ve yapılması planlanan  teleferik hattı ve seyir terasları ile ilgili incelemelerde bulundu. Sahili kirleten tesisler ve deşarjlarla ilgili önlemlerin alınacağı belirtildi. Ayvalık Bölgesi, Adalar ve bağlantı yolları sayesinde yeni cazibe merkezlerinin oluşturulacağı ve Altınova Sahili`nde denizin yuttuğu alanlarda dolgu çalışmaları yapılacağını belirten Başkan Uğur, Sarıkız tepesinde vatandaşlarla bir araya geldi burada yaptığı konuşmasında,"Teleferik hattı sayesinde şu an yaklaşık 1.5 saat süren seyahat 15-20 dk`ya inecek ve bölgeye gelen yerli ve yabancı turistlerin teleferik sayesinde Kaz Dağları ve Körfezin güzelliklerini seyretme imkanı kolaylaşacak ve turist sayısında artış olacak" dedi.