Başkan Uğur Karne Dağıttı

ulasim 22.01.2016
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, yarı yıl tatiline giren öğrencilere karne dağıttı, karne hediyesi olarak da çocuklara tatillerinde kullanmaları için Çocuk Köyü'ne giriş bileti ile birlikte çeşitli hediyeler verdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Karesi ilçesinde bulunan Ercan Kıvrak İlkokulu'nda düzenlenen karne dağıtım törenine katıldı. Başkan Uğur'u İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Haydar Aydın, Okul Müdürü Ercan Açıkgöz ve öğrenciler çiçekle karşıladı. Çocukları öperek teşekkür eden Başkan Uğur, ilk olarak ana sınıfındaki minikleri ziyaret etti, onlarla sohbet edip karne heyecanlarını paylaşan Başkan Uğur, ana sınıfındaki çocukların her birine içerisinde eğitici puzzle, boya kalemi, resim defteri bulunan hediyeler verip fotoğraf çekildi.

HEDİYELER BAŞKANDAN

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ana sınıfından sonra 3/H, 4/E ve 4/O sınıflarını da ziyaret edip öğrencilere karnelerini dağıttı. Sömestr tatilinde ödev verilmeyeceğini hatırlatan Başkan Uğur, öğrencilere bol bol kitap okuyup eğlenip dinlenmelerini tavsiye etti. Başkan Uğur öğrencilere karne ve belgeleriyle birlikte içerisinde resim defteri, boya kalemi, zeka küpü, solo test bulunan hediye paketleri verirken ayrıca her bir öğrenciye de Türkiye'nin en büyük çocuk eğlence merkezi olan Çocuk Köyü'ne giriş bileti hediye ederek tatillerinde eğlenmelerini istedi. Öğrenciler Başkan Uğur'a hediyeleri için teşekkür ettiler. Bu arada, çocuklarıyla birlikte heyecan yaşayan ailelerle de sohbet eden Başkan Uğur, öğrenci velilerinin de heyacanlarına ortak oldu. Başkan Uğur son olarak öğretmenler odasına geçerek burada okul idaresi ve öğretmenler ile bir araya geldi, sohbet etti, öğretmenlerin aktarmak istediği konuları dinledi. Sohbet sırasında Büyükşehir vizyonu ve projeler ile devam eden çalışmalardan söz eden Başkan Uğur, Balıkesir'i Marmara'nın, Ege'nin ve Türkiye'nin parlayan yıldızı yapacaklarını söyledi.

Karesi ilçesi Paşaalanı mahallesindeki Ercan Kıvrak İlkokulu'nda düzenlenen karne dağıtım törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ile birlikte İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Haydan Aydın, AK Parti İl Başkanı Dinçer Orkan, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Ekrem Pehlivan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Osman Yenidoğan, Karesi Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Hocaoğlu, Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri Av. Mehmet Birol Şahin, İsmail Çoban, okul müdürü ve öğretmenler katıldı. Başkan Uğur okuldaki çalışmalar hakkında bilgiler de aldı.

ÇOCUKLARIMIZ TATİLİ HAKETTİ

Sınıflarda öğrencilerle bol bol sohbet eden Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, “Bugün sömestre tatilinin başlangıcı, okullar tatil oluyor, karne günü. Çocuklarımıza karnelerini verdik. Onların da artık 15 gün boyunca dinlenmek hakları. Milli Eğitim Bakanlığımız da kesinlikle ödev verilmesin, öğrencilerimiz çocuklarımız kitap okusun eğlensin dinlensin bu tatil diye.. Öğrencilerimiz iyi bir tatil geçirsinler istiyoruz, bütün öğrencilerimize başarılar diliyoruz. Bu arada öğretmen ve öğrencilerimizin ailelerine de teşekkür ediyoruz” dedi.

Başkan Uğur, programın sonunda okul merdivenlerinde yöneticiler ve öğretmenlerle birlikte hatıra fotoğrafı çekildikten sonra Ercan Kıvrak İlkokulundan ayrıldı.