Başkan Uğur Karne Heyecanına Ortak Oldu

ulasim 20.01.2017

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, 2016-2017 Eğitim- Öğretim Yılı Yarıyıl Karne Dağıtım Töreni’ne katıldı. Öğrencilere karne dağıtan Başkan Uğur, öğrencilere hediyeler vererek heyecanlarına ortak oldu.

Mehmet Azman Çavuş Ortaokulu’nda düzenlenen karne törenine; Vali Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Taner Büyükgöz, İl Mili Eğitim Müdürü Şahan Çöker, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.  Protokol üyeleri Anasınıfı, Özel Eğitim Sınıfı ve 8. Sınıf öğrencilerine karnelerini vererek çeşitli hediyeler dağıtarak yarıyıl tatillerinin iyi değerlendirmelerini istediler. Davetliler öğrencilerle de hatıra fotoğrafları çektirdiler.

VALİ YAZICI: “ÖĞRENCİLERİMİZE KİTAP OKUMALARINI TAVSİYE EDİYORUM”

Öğretmenlerin, öğrencilerin ve velilerin iyi bir yarıyıl tatili geçirmelerini dileyen Vali Yazıcı, öğretmenlerin tatilde dinlenmelerini istedi. İkinci dönem Bengi Projesi ile okullarda hareketlenme yaşanacağını ifade eden Yazıcı, “Dolu dolu 15 günlerini geçirsinler, daha sonra gelip Bengi’ye hızlı bir başlangıç yapmak istiyoruz. Öğrencilerimiz için de söyleyeceğimiz şu ki; güzelce tatillerini, tatil gibi, tatil tadında aileleri ile birlikte eğlenerek, istedikleri gibi geçirsinler. Tatil yapsınlar adı üzerinde olduğu gibi.  Ama bir küçük ricam var tatil yaparken de kitap okunabilir. Kitap okumalarını tavsiye ediyorum. Günde en az bir saat kitap okumalarını rica ediyorum” diye konuştu.

BAŞKAN UĞUR: “HÜKÜMETİMİZ GENÇLERİMİZE ÖNEM VERİYOR”

İlk ve ortaöğrenimin ilk yarısının tamamlandığını söyleyen Başkan Uğur ise çocukların karne heyecanına ortak olmak istediklerini belirtti. Öğrencilere tatillerini en iyi şekilde değerlendirmeleri tavsiyesinde bulunan Uğur, “Milli Eğitim bütçemizden en fazla payı alan bakanlığımız. Geleceğimiz olan gençlerimize hükümetimiz, devletimiz önem veriyor. İyi yetişmelerini istiyor. Eğitim kurumlarındaki fiziki yapılarda bu önemi gösteriyor. Bütün çocuklarımıza iyi tatiller diliyorum. Öğretmenlerimize emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Karne dağıtım törenleri sonrası protokol üyeleri öğrenci ve öğretmenler ile hatıra fotoğrafları çektirdiler.