Başkan Uğur: “Yapılan Her Hizmet İnsanımız İçin”

ulasim 27.05.2015
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu’nun tanıtım programına katıldı. Vali Mustafa Yaman, ilçe kaymakamları, belediye başkanları, milletvekili adaylarının katıldığı törenin açılış konuşmasını yapan Balıkesir Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Tahir Çetin, öğretmen evinin 5 bin 781 metrekare alan üzerine kurulduğunu söyledi.  Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu’nun teknik özellikleri hakkında bilgi veren Çetin, “Bugüne kadar hizmet veren binamız ihtiyaç duyulan pek çok alanda yetersiz kalmaktaydı. Bu ihtiyaçlardan yola çıkarak kapsamlı mimari ile tasarlanan son teknoloji yeniliklerini içinde barındıran ve Balıkesir’den izler bulacağınız hizmet binamız ile ilimiz yeni bir öğretmenevi kazanmış durumdadır. Toplam inşaat alanı 7 bin 974metrekaredir. Binamız 4 bloktan oluşmaktadır. 175 yata kapasitesine ulaşabilen 64 otel odası, en büyüğü 600 kişi kapasiteli olmak üzere 4 adet çok amaçlı salon, lobi, resepsiyon, ana mutfak, mescitler, abdest alma yerleri, fitness salonu, aletli jimnastik salonu, dinlenme salonu, restaurant, idare odaları, VİP salonu, kafeterya, internet odası, kuaför salonları ile açık ve kapalı alan kullanımlı teras kafeterya bulunmaktadır" şeklinde konuştu. 

Başkan Uğur: “Yapılan Her Hizmet İnsanımız İçin”

Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu’nun, Balıkesir’e hayırlı uğurlu olmasını dileyen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur " Balıkesir bugün hareketli bir gün geçiriyor. Sabahtan hayvan barınağının temelini attık, daha sonra Susurluk Buzağlık Köprüsünü temelini attık. Merkezde ise Karesi ve Altıeylül ilçelerimizin haşere ve sineklerle mücadelesiyle ilgili yapmış olduğu örnek çalışmaları takip ettik. Şimdide Öğretmen evinin açılış tanıtımında birlikteyiz. Buradan da KÜÇÜK-SAN’ın kongresine gideceğiz, oradan da Balıkesir’de yapılacak olacak yeni Emniyet Müdürlüğü Kavşağı, Basri Otel Kavşağı, Altıeylül Kavşaklarının temel atma törenlerini yapacağız. Daha sonra Çocuk Köyünün temel atması var. Yapılan bu hizmetlerin hepsi Balıkesir’imize hayırlı uğurlu olsun, bunların hepsi insanımız için Balıkesir için" şeklinde konuştu.

Vali Yaman: “Katkısı Olan Herkese Teşekkür Ediyorum”

Hükümetin istikrarlı yatırımları sonucunda her alanda gelişme yaşandığını belirten Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, “Sadece eğitim sektörüne değil ulaşım, sağlık sektörüne, spor alanındaki çalışmalara ve en önemlisi de demokrasi ve insan haklarına olan katkısını hepimiz biliyoruz. Bu Balıkesir Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu’nun hayırlı olmasını diliyorum, hem de hükümetimize Sayın Başbakanımıza, Bakanlarımıza katkısı olan herkese huzurlarınızda teşekkür ediyorum "şeklinde konuştu.