Başkan Uğur, Zağnos Paşa Cami’ndeki çalışmaları inceledi

ulasim 07.04.2015
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, restorasyon çalışmaları geçtiğimiz günlerde başlayan Zağnos Paşa Cami’nde incelemelerde bulundu. 

Restorasyon sürecinde kapalı olacak Zağnos Paşa Cami’nde ibaretin aksamaması için cami bahçesine yapımı başlayan çadır mescit çalışmalarını denetleyen Başkan Uğur, cami cemaatine kaliteli hizmet sunulması için kurmaylarına talimat verdi.

Genel Sekreter Yardımcısı Nazım Ergelen, Fen İşleri Daire Başkanı Ayhan Arık, Kent Estetiği Daire Başkanı Zerrin Ağyar’ın da yer aldığı Zağnos Paşa Cami’ndeki inceleme gezisiyle ilgili bilgi veren Başkan Uğur, “  Şehrimizin en önemli yapılarından biri olan Zağnos Paşa Camimizde restore çalışmaları başladı.

Zağnos Paşa Cami’nin kapalı olmasından dolayı İl Müftülüğümüz bizden erkek ve bayanlar için iki ayrı çadır mescit talep etti. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak bizde iki ayrı çadır kurarak vatandaşlarımızın restorasyon çalışmaları sürecinde ibadetlerini yapmalarını sağlayacağız
” dedi.

Karaoğlan Mahalle Muhtarı Ali Haydar Temel ise Zağnos Paşa Cami’ne yaptığı desteklerden dolayı Başkan Uğur’a teşekkür etti.