Başkan Uğur'dan 10 Kasım Mesajı

ulasim 09.11.2015

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Edip Uğur, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası sebebiyle bir mesaj yayınladı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Edip Uğur'un 10 Kasım mesajı şöyle:

"Cumhuriyetimizin Kurucusu, Büyük Devlet Adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete irtihalinin 77. yılında rahmetle anıyorum.

Zengin ve köklü bir tarihi mirasa sahip olan Milletimiz, 1. Dünya Savaşı sonrasında emperyalist devletlerin işgal çabaları karşısında kendi bağrından çıkardığı milli kahramanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde gerçekleştirdiği bağımsızlık mücadelesi sayesinde bugün bu topraklarda özgür ve onurlu yaşamaya hak kazanmıştır. Her türlü imkansızlığa rağmen ümidini ve mücadele azmini yitirmeyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları bir ulusun küllerinden yeniden doğmasını sağlamışlardır. Tarihte çok az, müstesna insanda görülen başarılı bir asker olmanın yanında reformist ve kararlı bir devlet adamı kimliği taşıyan Gazi Mustafa Kemal'in gerçekleştirmiş olduğu yenilikler günümüzdeki başarıların özünde yatan temel nedendir.

Bugün de yaşamakta olduğumuz tüm zorluklara rağmen milletimiz ferasetle ve irfanla hareket ederek ülkemizin önüne konan tüm engellere rağmen 2023 hedeflerini gerçekleştirmek için uğraş vermekte ve kalkınma arzusunu kararlılıkla devam ettirmektedir. Gazi Mustafa Kemal'in milletimize ifade ettiği ''Hiçbir şeye ihtiyacımız yok. Yalnız bir şeye ihtiyacımız var o da çalışkan olmak'' düsturuyla birlik ve beraberlik içinde ortak geleceğimize sahip çıkarak onun açtığı yolda yarınlarımızın çok daha müreffeh, daha güzel olacağına inancımız tamdır.

Bu düşüncelerle Büyük Devlet Adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete uğurladığımız bu günde kendilerini saygıyla, rahmetle ve minnetle yad ediyorum."