Başkan Uğur'dan 23 Nisan Mesajı

ulasim 22.04.2016

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Edip Uğur, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Edip Uğur'un mesajı şöyle:

"Saygıdeğer  Balıkesirli Hemşehrilerim, Sevgili Çocuklar;

Milletimize özgürlüğün, bağımsızlığın, egemenliğin ve yeni bir devletin yolunu açan milli iradenin hayat bulduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 96. yıldönümünü büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz.

Türkiye Büyük Millet Meclisi geleceğimizin en büyük teminatıdır. Bu güvencenin temel kaynağı da çocuklarımızdır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, aynı zamanda dünyada ilk ve tek Çocuk Bayramı olarak , bütün insanlık için barış dolu aydınlık bir gelecek çağrısıdır. 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması, aynı zamanda bir ulusun ayağa kalkarak özgürlük bayrağını açmasıdır. Türk milletinin gönlünde, onun bağımsızlığının sarsılmaz ifadesi olarak en önemli yere sahip olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yıl yurdumuzda ve yurtdışındaki temsilciliklerimizde, bütün kurumlarımızda, okullarımızda ve evlerimizde çeşitli etkinliklerle kutlanarak millî birlik ve beraberliğimizin kenetlenmiş ifadesini temsil etmektedir.

Bizler de devraldığımız bu mirası koruyup geliştirmenin sizlere daha güzel bir dünya, daha aydınlık bir gelecek oluşturmanın gayreti içindeyiz. Yüzünüz her zaman geleceğe, değişime, yeniliğe doğru olsun, Ama attığınız her adımda, bu toprağın insanlarının bağımsızlıkları için gözlerini hiç kırpmadan ölüme gittiğini ve her karış toprağı şehit kanlarıyla sulanan bu topraklarda size düşenin ülkemizi güzel ve aydınlık yarınlara taşımak için birlik, barış ve kardeşlik içinde çalışmak olduğunu unutmayın.

23 Nisan’ın anlamını kavrayarak, size emanet edilen ulusal egemenliğe, bağımsızlığa büyük bir bilinçle sahip çıkmalısınız. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm milletimizin, çocuklarımızın ve dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum."