Başkan Uğur'dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

ulasim 29.08.2016

Kıymetli Hemşerilerim;

30 Ağustos Zaferi Türk tarihinde önemli bir dönüm noktasıdır.1071 Malazgirt ten beri Anadolu’yu yurt edinen Türk Milletinin tutsak alınması ve yok edilmek istenmesine karşı bu gün bir ulusun destansı direnişinin zaferle taçlandığı tarihtir. Gazi Mustafa Kemal ve arkadaşlarının işgal güçlerini, geldikleri gibi gönderdikleri tarihtir 30 Ağustos. Bir milletin sabırla ve derin bir inançla sürdürdüğü özgürlük mücadelesinin zaferle sonuçlandığı gündür. Bu zaferle beraber yokluklar ve imkansızlıklar içinde hür yaşama idealine ve iradesine sahip bir milletin başarısı tarih sayfalarındaki yerini almıştır.

Bugün de yaşadığımız olaylar milletimizin demokrasiye, bağımsızlığımıza ve milli iradeye olan bağlılığını ortaya koymaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ulaşımda, teknolojide, eğitim ve sağlıkta kat ettiği mesafelerle, adalete, hukuk devleti ilkesine, insan hak ve hürriyetlerine olan bağlılığıyla ve en önemlisi bağımsız ve onurlu duruşu ile muasır medeniyetlerin üzerine çıkma hedefine her zamankinden çok daha yakındır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının ve bütün vatandaşlarımızın bu yıl 94. yıldönümü olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını ve ülkemizin milletiyle bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.