Başkan Uğur'un 10 Aralık İnsan Hakları Günü Mesajı

ulasim 10.12.2016

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Edip Uğur’un “10 Aralık İnsan Hakları Günü” nedeniyle yayınlamış olduğu mesajdır:

"İnsan Hakları Evrensel Bildirisi'nin kabul edilişinin 68. yıl dönümü tüm dünyada insan hakları günü olarak kutlanmaktadır.

Beyannameyi ilk imzalayan ülkelerden biri olarak Türkiye, temel hak ve özgürlükler ile insan onurunu yüceltmeyi önemli bir sorumluluk olarak kabul etmektedir.

Bugün, dünyada en temel insan haklarının dahi hâlâ ihlal edildiği, insanların zulüm gördüğü yerlerin bulunması kaygı vericidir.

Terör örgütleri ve onların destekçileri olan her türlü şebekeye karşı uluslararası camianın sessiz kalmaması gerekmektedir.

Türkiye olarak, dünyanın neresinde olursa olsun, zulme, haksızlığa ve hukuksuzluğa karşı çıkmaya, mazlumların sesi, insanlığın vicdanı olmaya devam edeceğiz.

Bu nedenle, bölgemizde ve dünyanın farklı coğrafyalarında gerçekleşen vahim insan hakları ihlâllerine karşı hepimizin ciddi bir sorumluluk üstlenmesi gerektiğine inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle insanlığı hedef alan her türlü şiddet ve nefret eyleminin bir an önce son bulmasını diliyor, insanlığın huzur ve barış içerisinde yaşamasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum."