Başkan Uğur'un 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi Mesajı

ulasim 17.03.2017

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Edip Uğur’un 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 102. Yıl Dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Edip Uğur'un mesajı şöyle:

"Tarihimizin önemli dönüm noktalarından biri olan Çanakkale Zaferi, aziz milletimizin varoluş destanıdır. Çanakkale Destanı, Şanlı tarihimizin müstesna bir yerine sahiptir. Vatanının ve milletinin bekası için gözünü kırpmadan canlarını vermeye hazır olan kahramanların eseridir.

Dünya’nın dört bir tarafından topraklarımızı ele geçirmek için gelen düşmanlara karşı “Çanakkale Geçilmez” diyerek vatan topraklarının müdafaa edilmesidir. Çanakkale, göğsü iman dolu olan milletimizin birlik, beraberlik ve kardeşlikten ödün vermeden kararlı ve dik duruşunun göstergesidir. Çanakkale Zaferi, bize milletimizin azmini, kararlılığını, cesaretini ve derin inancını anlatır.

Çanakkale Zaferi, sadece geçmişimizin aziz bir hatırası olarak değil, geleceğe yürüyüşümüzün de en güçlü ilham kaynaklarından birisi olarak son derece önemlidir.
Kuvayi Milliye şehri Balıkesir her zaman vazifesinin bilinci ile hareket etmiştir. Öyle ki Balıkesir Lisesinin kahraman öğrencileri Çanakkale’ye giderek vatan müdafaasına katılmışlardır. Havranlı Seyit Onbaşı’nın kaldırdığı ağır top mermisi savaşın seyrini değiştirerek zafer elde etmemize imkân tanımıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Çanakkale Zaferi’nin 102. yıldönümünü kutluyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi saygıyla ve rahmetle anıyorum."Dizin aralık dışındaydı. Negatif bir değer olmamalı ve koleksiyonun boyutundan daha küçük olmalıdır. Parametre adı: index