Başkan’dan Şampiyon Sporcuya Altın Ödülü

ulasim 08.11.2015

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor atleti Ali Mutlu Avrupa Modern Pentatlon Yarışması’nda “Biatlon” (koşu-yüzme-koşu) branşında Avrupa Şampiyonu oldu. Kazandığı madalyasını Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’a getiren şampiyon sporcuyu alnından öpen Başkan Uğur, Ali Mutlu’ya altın hediye etti. 

28-31 Ekim 2015 tarihlerinde Aydın’ın Kuşadası ilçesinde düzenlenen Avrupa Modern Pentatlon Şampiyonası’na Balıkesir Büyükşehir Belediyespor takımı da katıldı. Büyükşehir ekibinin güçlü sporcularından Ali Mutlu Kuşadası’nda yapılan müsabakalarda tüm rakiplerini geçerek Avrupa Şampiyonu oldu. Başarısıyla Balıkesir’in ve Türkiye’nin gururu olan Ali Mutlu, “Elde ettiğim bu başarım Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Edip Uğur’un triatlon sporuna verdiği destek sayesinde olmuştur. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Edip Uğur olmak üzere hocam Yüksel Işık’a, kulüp başkanımız Yusuf Hocaoğlu’na, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İlhan Aslan’a ve Balıkesir Triatlon İl Temsilcisi Hulusi Yılmaz’a sonsuz teşekkür ediyorum” dedi. 

BAŞKAN UĞUR ALTIN İLE ÖDÜLLENDİRDİ

Genç triatloncu beraberinde kulüp başkanı ve hocasıyla Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanını ziyaret etti. Avrupa Şampiyonu sporcuyu ve teknik ekibi makamında kabul eden Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, aynı zamanda antrenörlük okuyan şampiyon sporcuyu öperek kutladı, tam altın takarak ödüllendirdi. Ali Mutlu, kazanmış olduğu Avrupa Şampiyonluğu madalyasını Başkan Uğur’a hediye etti. Uğur da madalyayı Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yusuf Hocaoğlu’na takıp kulübe hediye etti. Başkan Uğur, başarısından dolayı gençler kategorisinde katılıdğı şampiyonada Avrupa Şampiyonu olan Ali Mutlu ile birlikte hocası Yüksel Işık’ı, Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Yusuf Hocaoğlu’nu ve Triatlon İl Temsilcisi Hulusi Yılmaz’ı kutladı. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Avrupa Şampiyonu olan, daha önce de Türkiye Şampiyonluğu bulunan Ali Mutlu’dan yeni bir şampiyonluk olarak Dünya Şampiyonluğu için mücadele etmesini ve başarmasını istedi.