BASKİ`den Su Kesintisi Hakkında Açıklama

ulasim 21.03.2015
Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi (BASKİ) Genel Müdürlüğü, dün geceden itibaren yaşanan su kesintileriyle ilgili açıklama yaptı. Yetkililer, ana su hattında meydana gelen arıza nedeniyle bazı mahallelere su verilemediğini, arızanın giderilmesi için ekiplerin aralıksız olarak çalıştıklarını bildirildi.

BASKİ Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, şehir şebeke suyu hattındaki iki ayrı bölgede borularda arıza meydana geldiği belirtildi. Bunlardan, İzmir Yolu üzerindeki ana hatta 1000’lik CTP Boru Arızası olduğu kaydedildi. Buradaki arızadan; Plevne Mahallesi ile Bahçelievler, Hasan Basri Çantay, 1. Gündoğan, 2. Gündoğan ve Gümüşçeşme mahallelerinde su kesintisi yaşanıyor. Bu bölgede 150 Pc ile su verilmeye başlandığı bildirildi.

Öte yandan, bir diğer arıza ise Sakarya Mahallesi’nde gerçekleşti. Sakarya Caddesi No: 63 önünde bulunan 150’lik PVC hattında da boru arızası meydana geldi. Bu arızadan dolayı da; Çay Mahallesi ile Vicdaniye, Atatürk, Paşaalanı, Ege, Kayabey ve Oruçgazi mahallelerine su verilemiyor.

BASKİ Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, söz konusu arızaların bir an önce giderilmesi için başlatılan çalışmaların aralıksız devam ettiği, arızalardan dolayı vatandaşların yaşadığı mağduriyetlerinin ortadan kaldırılmasına çalışıldığı belirtildi.

Başkan Uğur İnceleme Yaptı

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, olay yerine giderek inceleme yaptı. Başkan Uğur şehir merkezinde yaşanan su arızalarıyla ilgili BASKİ Genel Müdüründen bilgi aldı. Ekiplerin seferber edilmesi ve arızaların bir an önce giderilerek vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi için talimat veren Başkan Edip Uğur, ana su hattındaki arıza nedeniyle geçmiş olsun dileğinde bulunurken çalışan ekiplere başarı diledi.