Bigadiç ve Kırsalında İncelemelerde Bulunan Başkan Uğur Adalı Mahallesi`nde Halka Hitap Etti

ulasim 23.01.2015
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Bigadiç ilçesinde incelemelerde bulundu. İlçede yeni yapılan Devlet Hastanesi ile kırsal mahalleleri gezen Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur, Adalı Mahallesi’nde halkla buluştu. Vatandaşların sevgi gösterisinde bulunduğu Başkan Uğur, burada yaptığı konuşmada halkın büyük beklentisi olan Adalı Barajı’nın 2015 yılı yatırım programına alındığını müjdeledi.

7’den 70’e Edip Uğur Sevgisi

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, beraberinde Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu olduğu halde ilçedeki kırsal mahalleleri ziyaret etti. Yol incelemelerinde bulunan Uğur, mahalle muhtarları ve vatandaşlarla sohbet etti, sıkıntılarını dinledi. Yoğun programının içerisinde Bigadiç’in Adalı Mahallesi’ne de giden Başkan Uğur’u burada kalabalık bir vatandaş topluluğu karşıladı. Gencinden yaşlısına vatandaşların büyük ilgi ve sevgi gösterisinde bulunduğu Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Adalılara teşekkür etti. Başkan Uğur, ziyaret ve incelemelerinde uğradığı yerlerde özellikle kendisine ilgi gösteren çocuklarla da bol bol sohbet etti.

“Destek Sizden Hizmet Bizden”

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Bigadiç Adalı ziyaretinde köy meydanında halka hitap etti. Balıkesir’in her tarafında “AK” belediyecilik hizmetinin var olduğunu belirten Başkan Uğur, geçmiş ve gelecek seçimlere atıfta bulunarak, “Destek sizden hizmet bizden” dedi. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur Bigadiç ziyaretiyle ilgili bilgiler verdiği konuşmasında şunları söyledi: 
“Her geldiğimizde gerek Bigadiç Belediye Başkanımız gerekse halkımız ‘Bizim barajımız ne zaman olacak?’ diye soruyorlardı. Projeler hazırlandı, 2015 programına Adalı Barajı da girdi. Hayırlı uğurlu olsun. Balıkesir`i karış karış dolaşıyoruz, bugün de Bigadiç`i ziyaret ettik. Devlet Hastanesini ziyaret ettik; 125 yataklı Devlet Hastanesi, Amerika`da, Almanya`da, Fransa`da nasıl bir hastane varsa onlardan daha konforlu. Ameliyathanesiyle, doğum eviyle, poliklinikleri ile 125 yataklı hastane. İnsan gördüğü zaman iftihar ediyor. Bigadiç Belediye mezbahasını inceledik. Mezbahaların modern olması lazım.Çünkü gıda sektörünü ilgilendiriyor, orada hayvan kesiliyor. Belediyemiz mezbahayı kapatıyor. İki, iki buçuk ay içerisinde modern, bütün sağlık şartlarını sağlamış çok modern, standartları yüksek bir mezbahanın yapımına yarın başlanıyor. Yapılan yollar, hastaneler, barajlar. Balıkesir`de Dursunbey Devlet hastanesi bitti, aynı Bigadiç gibi. Ayvalık Devlet Hastanesi bitti, inşallah bu hastanelerimizi bir-iki ay içinde açarız. Balıkesir’de bin yataklı bir şehir hastanesi yapıldı. Bigadiç`teki hastanenin 10 katı büyüklüğünde. Üniversite hastanemiz var. Biz Balıkesirliler olarak sağlık hizmetimizden memnunuz; Hükümetten Allah razı olsun. Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun. Başbakanımız ile Sağlık Bakanı ile bizler de onların çırakları olarak Balıkesir`imizde hizmet etme gayretleri içerisindeyiz.”

“Ülkedeki Huzur ve Güven Ortamını Kimse Bozamayacak”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, milletin teveccühü ve hür iradesi ile 2002 yılından beri iktidarda olan AK Parti hükümetlerinin ülkeye büyük hizmetler getirdiğini söyledi. Ülkede var olan huzur ve güven ortamını, istikrarı kimsenin bozamayacağını, buna izin vermeyeceklerini kaydeden Başkan Uğur, “Sizlerin de desteği olduktan sonra bu hizmeti Allah`ın izniyle yapacağız. Hizmetler de bir taraftan geliyor. Yeter ki ülkemizde huzur ortamı olsun, güven ortamı olsun. Kavga gürültü olmasın, istikrar olsun. Bir taraftan da bu istikrarı bozmak için birileri de hep çarka demir çubuk sokuyorlar. Amaçları, memlekette terör olsun, karışıklık olsun, insanlar kavga etsin, huzur ve güven ortamı kalmasın. Bir hazımsızlık var. AK Parti 2002`den bu yana iktidar. Şu kadar seçim olmuş, referandum, Cumhurbaşkanlığı vs. hepsini kazanıyor. Kazanıyorsa milletin desteği ile kazanıyor. Hür seçim oluyor, vatandaş gidiyor hür iradesiyle oyunu kullanıyor, oyunu AK Parti’ye veriyor. İşte AK Partili Belediye Başkanı İsmail Avcu, yapılan işleri görüyoruz, Allah razı olsun. Balıkesir’in her yerinde bir AK Belediyecilik var. Bizler de Balıkesir’e hizmet etmek istiyoruz. İnşallah ülkemizdeki huzur ve güven ortamını kimse bozamayacak. Zaten Avrupalılar bile ‘Yahu bu Türkiye’ye ne oluyor?’ diyorlar. Avrupa`da kriz var; Fransa, Portekiz, İspanya ekonomik krizle boğuşuyorlar. Ama elhamdülillah Türkiye yine de yatırım yapacak parasını buluyor, bütçesini, iki yakasını bir araya getiriyor. Petrol fiyatları düştü cari açığımız kapanıyor. İşte cari açık kapanınca o paralar; Adalı Barajı, Bigadiç Hastanesi, Balıkesir Hastanesi, Ayvalık Hastanesi, Dursunbey Hastanesi, bölünmüş yol oluyor. Bizim bu sene Savaştepe-Balıkesir yolu da programa alındı, sıfırdan yapılacak. Bunları eğer bu hükümet beceriyorsa hükümet başarılı demektir. 30 Mart seçiminden çıktık, Haziran ayında gene milletvekili seçimi var. Destek sizden hizmet bizden. Hepinize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kırsalda Organize Hayvancılık Bölgeleri Geliyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, konuşmasının ardından sohbet etitği vatandaşların sıkıntılarını dinledi. Elektrik ve alt yapı eksikliği gibi eksiklerle ilgili iletilen istekleri dinleyen Başkan Uğur, kırsal mahallelerde Organize Hayvancılık Bölgesi kurup hayata geçirmek istediklerini anlattı. Bölgede hayvancılığın etkili bir sektör olduğunu belirten Uğur, “Hayvancılık yapılırken hayvansal atıklar etrafı kirletiyor. Bu yer altı sularına da tesir ediyor. Organize hayvancılık bölgesi yapmak istiyoruz. Biz istiyoruz ki bütün hayvansal atıklar bir yerde toplansın, ondan elektrik elde edelim, sıcak su elde edelim, o bölgede seracılık yapalım. Bu işleri organize yapmak lazım” dedi.

Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu, Adalı mahallesinin elektrikle ilgili ihalesinin yapıldığını, 15 gün içerisinde müteahhidin mahalleye gelip işe başlayacağını, iki tane daha yeni trafo konulacağını, mahalledeki bütün hatların ve elektrik direklerinin yenileneceğini söyledi. Başkan Avcu, Bigadiç Devlet Hastanesinin tüm Balıkesir’e hitap edecek kapasitede bir termal fizik tedavi merkezi olacağını da sözlerine ekledi.