Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur, Meme Kanserinde Farkındalık Grubunu Kabul Etti

ulasim 31.10.2014

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Altıeylül ve Karesi Belediyeleri ile Halk Sağlığı İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa olarak ‘Meme Kanserinde Farkındalık’ semineri düzenlendi.

Meme Kanserinde ‘farkındalık ayı’ olarak tüm dünyada kabul edilen ve bununla ilgili çeşitli faaliyetler düzenlenen etkinlikler Balıkesir’de de yapıldı. Bu kapsamda, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığında görevli Dr. Sabriye Aksoy, beraberinde Karesi Belediyesi Sağlık İşleri’nde görevli Ayça Akgaga ve Hediye namlı olduğu halde Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur’u makamında ziyaret etti. Dr. Sabriye Aksoy, özellikle Ekim ayının Meme Kanserinde farkındalık ayı olduğunu hatırlatıp bazı bilgiler verirken seminer davetinde bulunmak için ziyaret ettiği Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur’a Meme Kanseri ile farkındalık mücadelesinin tüm dünyada ortak kullanılan renk dili olan pembe kurdele taktı. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur, bu farkındalık çalışmasıyla ilgili düzenlenen etkinlik ve diğer çalışmalarından dolayı Dr. Sabriye Aksoy ve beraberindekileri kutladı.

Öte yandan, farkındalık etkinliği kapsamında düzenlenen, “Meme Kanserinde Farkındalık” konulu eğitim seminerinde İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Vahit Özmen katılımcılara konferans verdi.