Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Balıkesir Türk Müziği Korosu`nun Konserine Katıldı

ulasim 18.01.2015

Salih Tozan Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen konseri; Vali Mustafa Yaman ve eşi, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Garnizon Komutan Vekili Tuğgeneral Metin Tokel, BAÜ Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Vali Yardımcısı Selda Dural, Karesi Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, mülki erkan ile çok sayıda davetli izledi. Şefliğini ve sanat yönetmenliğini bestekar Sıtkı Sahil’in yaptığı Balıkesir Türk Müziği Korosu, yeni sezonun dördüncü konseri olan “Sonbahar ve Kış Şarkıları” iki bölüm halinde sunuldu.

Koro ve solistlerin seslendirdiği toplam 22 şarkının sonunda solistlerden Hakan Zafer İpekçi’nin performansı ayakta alkışlandı. Konser bu sanatçının yoğun istek üzerine ikinci bir defa seslendirdiği şarkının ardından sonra erdi. Koro salonu dolduran davetliler tarafından alkış yağmuruna tutuldu.

Gecenin ev sahibi olan ve koro sanatçılarından Balıkesir Musiki Derneği Başkanı işadamı Levent Tellioğlu, başta Vali Mustafa Yaman ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ile Garnizon Komutan Vekili olmak üzere konsere katılan tüm sanatseverlere teşekkür etti. Tellioğlu, en büyük sponsorlarının koroyu hiç yalnız bırakmayan kadirşinas sanatseverlerin olduğunu belirterek gösterilen yoğun ilgi için tüm koro adına teşekkür etti.

Konserin sonunda Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Vali Mustafa Yaman ve Garnizon Komutan Vekili Tuğgeneral Metin Tokel ile birlikte Balıkesir Türk Müziği Korosunun şefi ve sanat yönetmeni bestekar Sıtkı Sahil’i, Balıkesir Musiki Derneği Başkanı Levent Tellioğlu’nu kutlayıp konserde emeği geçenlere teşekkür etti.