Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur Oyunu Kullandı

ulasim 07.06.2015

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Milletvekili Genel Seçimleri için oyunu kullandı. Uğur, seçimlerin vatanımız ve milletimiz için hayırlı uğurlu olmasını diledi. 
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için oy kullanma gününde eşi Nurgül Uğur Hanımefendi ile birlikte Karesi ilçesi Paşaalanı Mahallesi’ndeki Çiğdem Batubey Ortaokulu’na gelerek 1240 Numaralı Sandıkta oyunu kullandı. Okula gelişinde oy kullanmak için bekleyen vatandaşlarla selamlaşıp hal hatırlarını soran Başkan Uğur, çocukları sevdi.

“HERKES HÜR İRADESİYLE, VİCDANININ SESİYLE OY KULLANIYOR”

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’a oy kullanma işlemi sırasında AK Parti Balıkesir 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. Mahmut Poyrazlı, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Başkan Yardımcısı Yasin Sagay, AK Parti İl Yöneticileri, Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri, okul seçim görevlileri eşlik ettiler. Basın mensupları da Uğur’un oy kullanma anına yoğun ilgi gösterdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, eşiyle birlikte oyunu kullandıktan sonra gazetecilere kısa bir açıklama yaptı. Başkan Uğur, “Bugün Türkiye’de genel seçim oluyor. Genel seçimle 550 milletvekili, Balıkesir’imizden de 8 milletvekili seçilecek. Seçim demokrasinin varlığını gösteriyor. Herkes hür iradesiyle, vicdanının sesiyle oy kullanıyor. 4 yıl süreyle teşekkül edecek parlamento hükümeti yönetecek. Ülkemiz için hayırlı uğurlu olsun. Seçimler ülkemizde ve Balıkesir’imizde sükûn içerisinde, huzur içerisinde geçiyor. Hayırlı uğurlu olsun.” 
Başkan Uğur, oy kullandıktan sonra okul bahçesinde Milletvekili Adayı Mahmut Poyrazlı, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, partililer ve okuldaki seçim görevlileri ile birlikte toplu hatıra fotoğrafı çekildi.