Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, Zeytin Sektörü Temsilcileri İle Biraraya Geldi

ulasim 28.04.2014

Bugün Büyükşehir Belediye binasında yapılan ve sektörün sorunlarının ele alındığı toplantıda Başkan Uğur, temsilcilerle görüş alışverişinde bulundu.

Zeytine zararlı maddelerle mücadelenin görüşüldüğü toplantıya Başkan Uğur’un yanı sıra, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Osman Sali, İtfaiye Daire Başkanı Nazım Ergelen, İşletme ve İştirakler Daire Başkanı Ekrem Özşen, Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy ve sektör temsilcileri katıldı.

Toplantıda söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, ülkemizde, tarım ve hayvancılığın başkenti olarak kabul edilen Balıkesir’de, yörenin temel geçim kaynağı sayılan zeytin tarımının, zaman zaman başta zeytin sineği olmak üzere çeşitli zararlılar ve hastalıklarla karşı karşıya kaldığını ve bunun da verim düşüklüğü ve ekonomik kayıplara sebep olduğunu söyledi. Bu kayıpları önlemek amacıyla ilimizde çeşitli bilgilendirme toplantıları yapıldığını da hatırlatan Edip Uğur, Büyükşehir Belediyesi’nce düzenlenen bu istişare toplantısının da bu bakımdan büyük önem taşıdığına işaret etti. Uğur’dan sonra söz alan diğer katılımcılar da sektörün sorunlarına temas ederek, çeşitli görüşler dile getirdiler.