Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur, Karesi Belediyesi`nin Düzenlediği Konser Gecesine Onur Konuğu Olarak Katıldı

ulasim 11.10.2014

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur, Karesi Belediyesi`nin bu yıl ilkini düzenlediği Karesi Kültür ve Sanat Günleri kapsamında Amfi Tiyatro’da düzenlenen konser programına katıldı. Gecenin onur konuğu olan Başkan Uğur, amfiye girişinde binlerce vatandaşın alkış ve sevgi gösterisiyle karşılandı. Büyük bir coşkunun yaşandığı gecede sahneye Yetenek Sizsiniz yarışmasının finalisti Fire Storm grubunun ateşle dans gösterisi nefesleri kesti. Ritmin Dansı adlı grubun birbirinden güzel koreografi ile hazırlanan gösterileri de dakikalarca alkışlandı.

Başkan Uğur Halkı Bayrakla Selamladı

Grubun gösterisinin sonunda Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur’a Türk Bayrağı hediye edildi. Bayrağı öperek alan Başkan Uğur, amfiyi dolduran vatandaşları bayrak ile selamlarken coşkulu şekilde alkışlandı. Gecede kısa bir konuşma yapan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, ilkini düzenledikleri Karesi Kültür ve Sanat Günleri’nin her yıl devam edeceğini belirtti. Özlem Yıldız’ın sunuculuğunu yaptığı gecede sahne alan ünlü sanatçı Ferhat Göçer, en beğenilen şarkılarıyla gönülleri fethetti. Amfi tiyatrodaki binlerce kişi Ferhat Göçer’e şarkılarında eşlik ederken ünlü sanatçı Balıkesirli sevenlerinin coşkusuna hayran kaldı. Ünlü sanatçı Ferhat Göçer sahneye davet ettiği Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur ile Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve Balıkesir’in kültür elçisi olan Büyükşehir Belediye Başkanının kültür ve sanat danışmanı İsmail Özkan ile birlikte Balıkesirlileri selamladı. Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur, Balıkesir`e güzel etkinlikler yaşattıkları için Karesi Belediyesi ile seslendirdiği şarkılarıyla Balıkesirlilere muhteşem bir konser veren sanatçı Ferhat Göçer’e teşekkür etti. Başkan Uğur, bu kültür ve sanat faaliyetlerinin süreceğini bildirdi. AK Parti Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşçu da geceye eşi ve çocuğuyla birlikte katıldı.

Söylediği birbirinden güzel şarkılarla gecenin finalini yapan ünlü sanatçı Ferhat Göçer ve İsmail Özkan’ın sahnede yaptıkları düet de büyük alkış aldı. Balıkesir’deki ilgiye hayran kaldığını belirten ünlü sanatçı Ferhat Göçer, "İnanılmaz bir gece oldu. Çok yer geziyoruz, dolaşıyoruz ama bu ilkti ve devamı da böyle mükemmel olacak" dedi. Ferhat Göçer, cep telefonu ile çektiği görüntü ve fotoğrafları da sosyal medyada paylaşarak Balıkesir’deki coşkulu geceyi övdü.