Büyükşehir Belediye Meclisi Ağustos Ayı 2. Birleşimi Yapıldı

ulasim 16.08.2016

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi 2016 yılı Ağustos Ayı 2. Birleşimi yapıldı. Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Ekrem Pehlivan'ın Başkanlığında toplanan Büyükşehir Belediye Meclisi'nde, meclise sunulan önergeler okunduktan sonra gündem maddeleri görüşüldü.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu'nda gerçekleşen birleşimde; ilçe Belediye Başkanları ve Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları hazır bulundular. Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Ekrem Pehlivan'ın başkanlığındaki mecliste, önergelerin okunmasının ardından gündem maddeleri üzerinde görüşüldü. Görüşülen maddelerdeki hususların ilgili komisyonlara havaleleri kabul edildi.

SAKARYA MAHALLESİ’NE DOLMUŞ-TAKSİ HATTI

Meclis toplantısında Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi tarafından önerilen ve Ulaşım ile Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından meclise sunulan yeni ulaşım hatları ile ilgili maddeler de görüşüldü. Toplantıda Ayvalık- Bandırma güzergahında 10 adet 4-7 metre arası vip minibüs ve yine Bandırma- Edremit, Akçay ve Altınoluk güzergahında hizmet vermesi planlanan 10 adet 4-7 metre arası yeni vip minibüslerin konulması oybirliği ile kararlaştırıldı. Komisyon raporu hakkında meclis üyelerine bilgi veren AK Parti Gurup Başkanı Mehmet Birol Şahin, yeni araçların terminallere uğramadan direkt olarak hizmet vereceklerini söyledi.

Mecliste ayrıca Balıkesir merkez ilçelerde faaliyet gösteren 8 adet dolmuş-taksi hattının 9’a çıkartılmasına karar verildi. Yeni dolmuş taksi hattının Sakarya Mahallesi’ne hizmet vereceğini ifade eden Şahin, yeni hatta mevcut hat olan Adnan Menderes Mahallesi hattındaki dolmuş taksilerden bir kısmının tahsis edileceğini belirtti.

Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Ağustos ayı olağan toplantısı üçüncü birleşiminin 23 Ağustos 2016 tarihinde saat 15.00’da yapılması kararlaştırıldı.