Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs Ayı 4. Birleşimi Yapıldı

ulasim 26.05.2016

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı 4. Birleşimi yapıldı. Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Ekrem Pehlivan'ın başkanlığında gerçekleşen birleşimde, Büyükşehir Belediyesi'nin 2015 yılı kesin hesabı kabul edildi. Büyükşehir Belediyesi'nin kesin hesap bütçesi pozitif olarak kapandı. Büyükşehir gelirlerin giderlerinden fazla çıkması meclis üyelerince de olumlu karşılandı.

Salih Tozan Kültür ve Toplantı Merkezi'nde yapılan Büyükşehir Belediye Meclisi 4. Birleşiminde karar özetleri okundu. Büyükşehir Belediyesi'nin 2015 yılı kesin hesap bütçesi oylamasında MHP Grubu çekimser kalmasına rağmen AK Parti ve CHP'li meclis üyelerinin olumlu oylarıyla kabul edildi.

Bu arada, geçen yıl Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından ihale ile satın alınan Altıeylül ilçe merkezindeki SGK İl Müdürlüğü’nün geçici olarak faaliyet gösterdiği yerin “Özel Proje Alanı” ilan edilmesi meclise sunuldu. Büyükşehir Belediye Meclisi, söz konusu yerin Özel Proje Alanı ilan edilmesini oy birliğiyle karara bağladı.