Büyükşehir Belediye Meclisi Şubat Ayı 1. Birleşimi Yapıldı

ulasim 14.02.2017

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi'nde AK Parti Grubunun sunduğu önerge ile daha önce meclisten geçen Altıeylül ve Karesi ilçeleri (Merkez) 1/5000 Ölçekli Revizyon ve İlave Nazım İmar Planlarına ait itirazların değerlendirilmesi konusu meclis gündemine alınarak incelenmek üzere İmar Komisyonuna sevk edildi. Ayrıca, Dursunbey İlçesi (Merkez) 1/5000 Ölçekli Revizyon ve İlave Nazım İmar Planı da Büyükşehir Belediye Meclisi'nin gündemine alınıp karara bağlanması hususu da uygun bulunup incelenmek üzere oy birliğiyle İmar Komisyonuna sevk edildi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Şubat ayı birleşimleri başladı. Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Ekrem Pehlivan'ın başkanlığında gerçekleşen Büyükşehir Belediye Meclisi Şubat Ayı 1. Birleşiminde gündem maddeleri ele alındı. Meclis Başkan Vekili Ekrem Pehlivan'ın başkanlığındaki birleşime, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Nazım Ergelen, Daire Başkanları, Belediye Başkanları ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri katıldı. Yoğun gündem maddelerinin görüşüldüğü birleşimde 26 Ocak 2017 tarihli Ocak ayı toplantısı 3. Birleşim Karar Tutanağı okunup oy birliğiyle kabul edildi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ FRANSA'DA “MIPIM”, QATAR'DA “EXPO TURKEY” FUARLARINA KATILACAK

Şubat ayı 1. Birleşiminde Büyükşehir Belediyesi'nin şehre ve bölgeye büyük değer kazandıracak olan prestij projelerinin dünya pazarına tanıtımı ve sunulmasıyla ilgili olarak Fransa'nın Cannes kentinde 14-17 Mart 2017 tarihlerinde yapılacak olan “MIPIM 2017 Gayrimenkul Fuarı”na katılımı, 18-19-20 Nisan tarihlerinde  Qatar'ın Doha kentinde yapılacak “ExpoTurkey By Qatar Fuarı”na katılımı oy birliğiyle kabul edildi.

MAHALLE LİGİ ŞAMPİYONLARI İNGİLTERE YOLCUSU

Ayrıca, Büyükşehir Belediyesi'nin “İmkan Bizden Oynamak Sizden” adlı Mahalle Ligi Futbol Turnuvası projesi kapsamında şampiyon olan Yıldız ve Genç takımların sporcu, antrenörleri, idareci ve yöneticileri, Belediye Meclis Üyeleri ve görevlendirilen Belediye çalışanlarının İngiltere'nin Manchester şehrindeki maça götürülüp getirilmeleri de Meclis'te oy birliğiyle kabul edildi.

Gündemde yer alan diğer maddelerdeki konular da yine oy birliğiyle ilgili komisyonlara havale edildi. Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Şubat ayı 2. Birleşimi'nin 21 Şubat 2017 Salı günü yapılması kararlaştırıldı.