Büyükşehir Belediyesi`nden Amatörlere Malzeme Desteği

ulasim 15.10.2014

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, amatör spor kulüplerinin daha iyi şartlarda antrenman yapmasını sağlamak amacıyla il genelinde faaliyet gösteren 110 amatör spor kulübüne malzeme desteğinde bulundu. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un katılımıyla gerçekleşen malzeme dağıtım törenine; Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İlhan Aslan, Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Yusuf Hocaoğlu, Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Metin Mengüç, İl Futbol Temsilcisi Erol Kılıç, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemciler Derneği Başkanı Mehmet Özkan, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Balıkesir Şube Başkanı Can Cangök, Balıkesir Futbol İl Hakem Kurulu Başkanı Gültekin Durmaz ve amatör spor kulüpleri temsilcileri katıldı. Gençleri kötü alışkanlardan uzak tutmak ve spora teşvik etmek amacıyla amatör spor kulüplerine yapılan malzeme dağıtım töreninde Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Gönen Belediyespor, Demirspor, Ceylanspor, Pınarspor, Halalcaspor, Karabeylerspor, Sanayispor, Dursunbeyspor, Yakupköyspor ve Bigadiç Belediyespor kulüplerinin antrenman malzemelerini teslim etti.

“Her zaman amatör sporun yanında olacağız”

Gençlerin spora teşvik etmek ve amatör sporda farkındalık oluşturmak amacıyla her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirten Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur, “Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman amatör spor kulüplerinin yanındayız. Bundan birkaç hafta önce Mahalle Ligi’ni başlattık. Tüm amatör spor kulüplerine destek olmak istiyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak 110 amatör spor kulübüne malzeme desteği sağlayacağız. Bugün ilk etapta 10 amatör spor kulübüne antrenman malzemesi vereceğiz. Balıkesir; 10 binin üzerinde amatör sporcusu, yüzlerce hakemi ve kulüpleri olan bir ildir. Altyapıyla ilgili her şey hazır. Balıkesir mutlaka Türkiye ve dünya çapında sporcular çıkarmalıdır. Bizde bununla ilgili her türlü desteği vermeye hazırız. İhtiyaçlar doğrultusunda; tesis, maddi destek ve araç yardımında bulunacağız. Her zaman amatör spor kulüplerimizin yanında olacağız” dedi. Malzeme dağıtım töreninin ardından Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Metin Mengüç, amatör spora desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur’a arkasında isminin yazdığı 10 numaralı forma ve plaket hediye etti. Mengüç ayrıca Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Yusuf Hocaoğlu’na da katkılarından dolayı plaket takdim etti.

Başkan Uğur, Taban Birliklerin taleplerini dinledi

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, amatör spor kulüplerine yönelik malzeme dağıtım töreninin ardından taban birliklerinin temsilcileriyle görüştü. Balıkesir’de amatör sporu gelişmesini sağlayacak öneri ve talepleri dinleyen Başkan Uğur, Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun taban birliklerini tek çatı altında faaliyet göstermesi amacıyla talep ettiği eski Kütüphane binası ve kırsal mahalle futbol takımlarına ulaşım desteği sağlanması taleplerini değerlendirmeye alacaklarını ifade etti. Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Balıkesir Şubesi ve Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Balıkesir Şubesi’nin taleplerini de dinleyen Büyükşehir Belediye Başkanı A.Edip Uğur, taban birliklerinin isteklerini sırasıyla yerine getireceklerini kaydetti.