Büyükşehir Belediyesi Personeli Almanya`da Düzenlenen Uluslararası Döngüsel Ekonomi Konferansı`na katıldı

ulasim 10.11.2014

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ile BAÇEYÖB personelinden oluşan teknik heyet, Almanya’da Birkenfeld Ekolojik Kampüsü’nde düzenlenen Uluslararası Döngüsel Ekonomi Konferansı’na katıldı.

3-7 Kasım 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilen teknik geziye, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı ve BAÇEYÖB Müdürü Ayşın Şirvancı ile Çevre Mühendisi Dr. A.Tülay Selici, Çevre Y. Müh. Ülkü Sungur, Mühendis Volkan Karateke, BAÇEYÖB personeli Çevre Mühendisi Zehra Özden Arabacıoğlu´ndan oluşan heyet katıldı.

Konferansta küresel iklim değişikliği önlemlerinin yanında artan enerji ve hammadde fiyatları, yenilenebilir enerji teknolojileri, bölgesel kalkınma stratejileri, sürdürülebilir atık yönetimi ile ilgili uluslararası projelerin sunumları değerlendirilirken Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Atık Yönetimi Dairesi Başkanlığı, Amerika Birleşik Devletleri, Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri, Sri Lanka, Fiji, Meksika ve Avrupa Birliği Ülkelerinden pek çok katılımcı da yenilenebilir enerji, sürdürülebilir atık yönetimi, sıfır emisyon gibi konular ile ilgili proje sunumlarını gerçekleştirdi.

Teknik heyet ayrıca, sıfır emisyon kampüsü, yenilenebilir enerji teknolojileri, biyogaz tesisleri ile atıksu arıtma tesislerini yerinde inceledi ve Almanya Ekonomi, Çevre Koruma, Enerji ve Bölge Kalkınma Bakanı Eveline Lemke ve İfas Sıfır Emisyon Kampüsü Başkanı Prof. Dr. Peter Heck ile ikili görüşmeler yaptı.