Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Güreş Turnuvası Sona Erdi

ulasim 08.09.2015

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından Kurtdereli Mehmet Pehlivan  adına bu yıl ilki gerçekleştirilen “Uluslararası Kurtdereli Mehmet Pehlivan Serbest Güreş Turnuvası” sona erdi. Balıkesir’in 20 ilçesinin yanı sıra Türkiye’den 13 kulüp ve 14 ülkeden sporcuların katıldığı turnuva iki gün sürdü. Türk güreşçilerin madalyaları topladığı turnuvanın ödül töreninde konuşan Büyükşehir Beblediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, “Bizler ata sporumuz güreşin her zaman destekçisiyiz. Balıkesir'in ismini güreş sporunda dünyaya duyuracağız” dedi. Uğur, şampiyon güreşçilerin madalya ve ödülerini verdi. 

Kurtdereli Spor Salonu'nda düzenlenen “Uluslararası Kurtdereli Mehmet Pehlivan Serbest Güreş Turnuvası” nın final bölümünde yapılan müsabakalar nefes kesti. Turnuvanın final müsabakalarını Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Vali Yardımcısı Mehmet Şahin, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İlhan Aslan, Büyükşehir Belediye Spor Kulübü başkanı Yusuf Hocaoğlu, AK Parti İl Başkan Vekili Baki Yarımdağ ve yöneticiler ile çok sayıda güreşsever izledi. Final bölümündeki törende bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak ata sporu olan güreşe her zaman destek olduklarının altını çizdi. Başkan Uğur, “Uluslararası bir turnuva oldu. Bütün katılımcılara, güreşseverlerimize, güreşçi kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Bu güreşlere Türkiye ile birlikte Rusya'dan, Gürcistan, Özbekistan, Gagauzya, Dağıstan, İnguşetya, Çeçenistan'dan, Ukrayna'dan, Moldova, Bulgaristan, Kosova, Arnavutluk'tan, Makedonya'dan ve Yunanistan'dan katılan güreşçiler var. Bizler ata sporumuz güreşin her zaman destekçisiyiz. Hem yağlı güreş hem serbest güreş, inşallah Balıkesir'in ismini güreş spornda değil Türkiye'de dünyaya duyurmak istiyoruz. Her zaman güreşçilerimizin gençlerimizin yanındayız. Ben güreş Federasyonu yetkililerine, hakemlere ve antrenörlere, genç güreşçi kardeşlerimize bayşarılar diliyorum. Turnuva hayırlı uğurlu olsun, sağolun var olun.

Final müsabakalarının sonunda toplam 11 siklette dereceye giren güreşçilere altın, gümüş ve bronz madalyaları takılırken çeşitli hediyeler de verildi. 100 Kg.'da yapılan müsabakada 1., 2. ve 3.'lük kürsüsüne Türk güreşçiler çıktı. Türkiye'den Abdurrahman Öz altın madalya, Ömer Toksöz gümüş ve Hüseyin Özkan ile Aleks Georgiev (Bulgaristan) bronz madalyanın sahibi oldular. Bu sporcuların madalyalarını Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur takıp hediyeler verdi. Başkan Uğur, ödül töreninin sonunda tüm sporcular ve antrenör ve hakemlerle birlikte fotoğraf çekildi, hepsini ayrı ayrı kutlayıp teşekkür etti.