Büyükşehir Belediyespor Şampiyon Oldu

ulasim 26.04.2015

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Güreş Takımı 2. Lig terfi Müsabakalarında takım halinde şampiyon olarak 2. Lig’e yükseldi.

Serbest ve Grekoromen Stil Büyük Erkekler 2. Güreş Ligi Terfi Müsabakaları Balıkesir’de yapıldı. Karesi Belediyesi Alpaslan Türkeş Spor Kompleksinde gerçekleşen müsabakaları Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Birol Şahin, AK Parti İl Başkanı Dinçer Orkan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İlhan Aslan, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Karesi Belediyesi ile kardeş belediye olan Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, Karesi Belediye Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Yusuf Hocaoğlu  ile çok sayıda güreşsever izledi.

Müsabakalarda Balıkesir Büyükşehir Belediyespor 3 altın, 1 gümüş ve 4 bronz madalya kazandı. Takım halinde 71 puan alan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Güreş Takımı 1’inci olurken, Ankara Büyükşehir Belediye 2. ve Antalya Büyükşehir Belediye ise 3. oldu.

Şampiyonluk sevinci yaşayan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Güreş takımının kupasını Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Birol Şahin verdi. Şahin, başta Kulüp Başkanı olmak üzere teknik heyeti ve sporcuları kutladı, başarılarının 2. Lig’de de artarak devam edeceğine inandığını kaydetti.