Büyükşehir Ekipleri Karla Mücadeleye Hazır

ulasim 30.12.2015

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, yeni yıla girerken sertleşen hava koşullarına karşı tüm birimlerini teyakkuz haline geçirdi. Özellikle yoğun kar yağışı uyarıları üzerine ekstra tedbirler alındı. Kar yağışı nedeniyle yaşanacak olan olağanüstü hallerde AFAD birimi ile koordineli olarak çalışmalar yapılacak. 

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanı Ayhan Arık, meteoroloji tarafından yapılan yoğun kar yağışı beklentisiyle ilgili Büyükşehir Belediyesi olarak gerekli tedbirleri aldıklarını ekiplerin her an göreve hazır bir şekilde beklediklerini bildirdi. Ayhan Arık, “400 ton tuz alımı yapıldı, ihtiyaç olduunda her an kullanılacak. Buna bağlı ekip ve ekipmanlarımız da hazır. Merkezde iki tuzlama ekibimiz (Karesi ve Alytıeylül ilçelerinde) hazır olduğu gibi, Kepsut, Bigadiç, Susurluk, Savaştepe, ilçelerimizde de ekiplerimiz göreve hazır edildi. Ayrıca; Fen İşleri Daire Başkanlığımızın İvrindi, Burhaniye, Dursunbey, Sındırgı, Gönen ve Bandırma şube şefliklerimizde de karla mücadele ile ilgili ekiplerimiz 24 saat esasıyla görev yapmak üzere teyakkuz haline geçirilmiştir. Kar yağışı nedeniyle yşaanacak olumsuzluklara müdahalede AFAD İl Müdürlüğü ekipleri ile koordineli bir şekilde çalışma yapılacak” dedi. 

Bu arada, geçtiğimiz günlerde AFAD İl Müdürlüğünde “Kış Tedbirleri” toplantısı yapıldı. Vali Yardımcısı Nusret Şahin'in başkanlığındaki toplantıya Karayolları 14. Bölge Müdürü Mehmet Yazıcıoğlu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve İtfaiye Daire Başkanı Nazım Ergelen, Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Gürkan Kurtbaş, AFAD İl Müdürü Bekir Bahar ile emniyet, jandarma, meteoroloji, sağlık, milli eğitim, UEDAŞ, Kızılay, Şoförler ve Otomobilciler Odası, karla mücadele ihalesini alan KLV firmasının temsilcileri katıldı. Toplantıda kış şartlarında yaşanabilecek olumsuzluklara karşı alınacak tedbir ve müdahalelerle ilgili değerlendirmelerde bulunuldu.