Büyükşehir ile İşkur Arasında İstihdam Protokolü İmzalandı

ulasim 29.09.2014

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile İşkur arasında istihdama dayalı bir işbirliği protokolü imzalandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, 250 kişiye iş imkanı sağlayacaklarını belirttiği protokolün hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

Protokol hakkında bilgi veren Balıkesir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Nazım Balcı, “Toplum yararına programların genel amacı, toplum yararına bir iş ya da hizmetin gerçekleştirilmesi yoluyla özellikle istihdamında zorluk çekilen işsizlerin çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaşmalarını engelleyerek işgücü piyasasına uyumlarını geçekleştirmek ve bunlara geçici gelir desteği sağlamak olarak belirlenmiştir. Bu süre içerisinde çalışacak 250 vatandaşımızın ücretleri (Asgari Ücret) ve Sigorta Prim Giderleri İŞKUR bütçesinden karşılanacaktır. Bu amaçla 2014 yılı bütçesinden İl Müdürlüğümüze 833 bin 490 TL aktarılmış olup, program kapsamında İŞKUR’ un toplam katkısı 2 milyon 708 bin 842,50 TL’dir. Başta Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ahmet Edip Uğur olmak üzere vatandaşımıza hizmet üreterek iş imkanı oluşturmak amacıyla program hazırlayan Büyükşehir Belediye Başkanlığı çalışanlarına ve programda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.  

Başvurular Büyükşehir Belediyesi’ndeki İşkur Hizmet Noktası’na Yapılacak
 
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Toplum Yararına proje kapsamında imzaladıkları protokol ile vatandaşlara iş imkanı sağlamanın sevincini yaşadıklarını belirterek özellikle de bayram öncesi gerçekleşen protokolün herkes için hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulundu. Başkan Uğur, “Büyükşehir Belediye Başkanlığımızca Toplum Yararına hazırlanan bu proje ile ilimizde ağaç dikimi, kavşak düzenlemesi, yol çalışmaları ve park ve bahçe düzenlemesi gibi çalışmalara İŞKUR tarafından destek verilmiş olacak ve bu program çerçevesinde 250 vatandaşımız 7 ay 24 gün iş imkanına kavuşacaktır. Programın Balıkesir’imize ve iş arayan vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.
 
Söz konusu programa İŞKUR’a kayıtlı 19 ila 65 yaş arası işsiz vatandaşlarımız başvurabilecek olup, programa başvuruların 30 Eylül 2014 (bugün) ile 9 Ekim 2014 tarihleri arasında Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı hizmet binasının giriş bölümünde yer alan İŞKUR Hizmet Noktasından alınacağı bildirildi. Bu amaçla İŞKUR’dan İş ve Meslek Danışmanlarının bu noktada görevlendirildiği kaydedildi.