Büyükşehir Okulları Donatıyor

ulasim 01.06.2015
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında 'okuların donatımı' konusunda bir protokol imzalandı.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz'i makamında kabul etti. Ziyarette ikili bir protokol imzalandı. Bugüne kadar Milli Eğitime bağlı okullardan gelen talepleri karşılayan ve gerekli her türlü yardımı yapan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi 2015-2016 eğitim öğretim döneminde de aynı şekilde okulların donatımıyla ilgili yardımlarını, desteklerini sürdürecek. Başkanlık makamında gerçekleşen protokol imza töreninde kısa bir bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, “Büyükşehir Belediye Başkanlığımız ile okullarımızın donatımı konusunda bir protokol imzalıyoruz. Sayın Başkanımızın bugüne kadar özellikle okul bahçelerinin düzenlenmesi, dezavantajlı okulların park ve bahçelerinin düzenlenmesiyle ilgili bize çok fazla katkıda bulunuyorlar. Okul donatımlarıyla ilgili özellikle öğrenci sırasaları, masa ve sandalyeleri, bilgisayarlar noktasında birçok ihtiyacımız Büyükşehir Belediye Başkanımız tarafından karşılanıyor” dedi.

BAŞKANIMIZI ÇOK SEVİYORUZ

İl Milli eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, milli eğitim camiası olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'u çok sevdiklerini ifade etti. Yusuf Cengiz, “Ben özellikle Başkanımıza Milli Eğitim camiası adına teşekkürlerimi arz ediyorum. Dezavantajlı gruplarla ilgili Başkanımızın 26 okulda (köy okulları ve temel eğitim okullarında) bize katkıları oldu. Bunun dışında Başkanımızın sağladığı destek ile Çanakkaleye öğrencilerimiz gönderildi. TEOG sınavına, LYS YGS sınavlarına hazırlanan 7 bin öğrencimize doküman desteğinde bulunuldu. Milli Eğitim camiası olarak kendilerini çok seviyoruz, bütün hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR İLE EĞİTİMDE DE ALTIN ÇAĞINI YAKALADI

Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, 2015 yılı itibariyle Devlet Yatırım programı ve İl Yatırım Programı kapsamınrda Balıkesir'in yaklaşık 35 yeni okula kavuşacağını bildirdi. Balıkesir'in bugüne kadar en fazla yatırımı bu yıl içinde alacağını kaydeden Yusuf Cengiz, “Balıkesir'imiz bir anlamda altın çağını yakaladı. Ben özellikle Sayın Başkanımıza eğitim yatırımlarına vermiş olduğu destekten dolayı huzurlarınızda teşekkür ediyorum” dedi.

BAŞKAN UĞUR:”MİLLİ EĞİTİME DESTEĞİMİZ SÜRECEK”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, imzalanan protokolün Balıkesir için eğitim camiası için hayırlı uğurlu olmasını diledi. Hükümetin bütçede en büyük payı milli eğitime ayırdığını hatırlatan Başkan Uğur, “Çocuklarımız, gençlerimiz ülkemizin ve bizlerin geleceği. Hükümetimiz bütçedeki en büyük payı milli eğitime ayırıyor. Çocuklarımızın iyi yetişmesi için, ülkenin geleceği açısından. Bizler de Büyükşehir olarak Milli Eğitimin her zaman yanındayız, destek oluyoruz. Milli Eğitimden gelen talepleri her zaman karşılıyoruz. Engellilerle ilgili, TEOG sınavlarında kitapçıkların basılması, okulların oyun parkları, temizliği ile ilgili talepleri yerine getiriyoruz. Milli Eğitimin her zaman yanındayız. Kapımız gençlerimize de her zaman açık. Önümüzdeki yıl yeni eğitim öğretim döneminde uygulanacak olan bu protokol hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

SPOR SALONLARINI BÜYÜKŞEHİR KULLANACAK

Yapılan protokol kapsamında okullar tatile girdiğinde yaz döneminde Milli Eğitime bağlı okulların spor salonlarını Balıkesir Büyükşehir Belediyesi sportif faaliyetler için kullanabilecek. Bu salonların kullanımıyla birlikte temizliklerini de Büyükşehir Belediyesi üstlendi. Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı spor salonları 15 Haziran ve 30 Ağustos tarihlerinde Büyükşehir Belediyesi tarafından kullanılabilecek.

Konuşmaların ardından protokol Büyükşehir Belediye başkanı Ahmet Edip Uğur ve İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz tarafından imzalandı. İmza töreninde Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Osman Yenidoğan ve Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Şinasi Yıllmaz ve Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Solak da hazır bulundular.