Büyükşehir Zabıta'dan Farkındalık

ulasim 16.03.2016

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı'na bağlı ekipler, Tüketici Haklarıyla ilgili olarak bir farkındalık etkinliği düzenledi. Zabıta ekipleri, yasaların vatandaşlara tanıdığı tüketici haklarını anlatan ve bilinçli tüketici olmakla ilgili rehber içeren broşür ve kartela dağıttılar.

ZABITALAR BİLİNÇLENDİRDİ

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, her yıl 15 ila 25 Mart tarihleri arasında kutlanan, “Tüketiciyi Koruma Haftası” münasebetiyle eğitim ve farkındalık etkinliği düzenledi. Şehir merkezindeki değişik bölgelerde kurulan stantlarda vatandaşlar tüketici hakları konusunda bilinçlendirildi. Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri tarafından kent merkezinde; Çavuş Sokak üzeri, Toplu Taşıma Merkezi ve Yay/ada AVM önünde stantlar kuruldu. Görevli zabıta ekipleri, vatandaşları bilgilendirmek amacıyla açılan stantlarda Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı'nca hazırlanan “Yasaların Sizlere Tanıdığı Hakları Kullanmaktan Çekinmeyin” başlıklı 6502 Sayılı Tüketici Koruma Yasası Kapsamında Tüketicilerin Bilinçlendirilmesi broşürü ile “Bilinçli Tüketici Rehber”nin yer aldığı kartela dağıtımı gerçekleştirdiler.

Yüzlerce vatandaş ile görüşen Büyükşehir Zabıta ekiplerinin tüketiciyi bilinçlendirme etkinliği vatandaşlar tarafından takdir edildi.