Büyükşehir'den Ayvalık'a Yardım Kamyonu

ulasim 05.12.2016

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz günlerde aşırı yağış, hortum ve fırtınanın yol açtığı sel felaketinde Ayvalık ilçesinde mağdur olan vatandaşların yaralarını sarmaya devam ediyor.

SELİN YARALARI SARILIYOR

Büyükşehir Belediyesi, aşırı ve yağış ve hortumun getirdiği felaketten etkilenen Ayvalık'ta; ilk günden beri başta BASKİ olmak üzere İtfaiye Dairesi, Zabıta, Fen İşleri, diğer tüm birim ve ekipleriyle seferber olup 24 saat görev yaparak vatandaşların yardımına koştu, yaraları sarmaya çalıştı. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'un da yerinde incelemelerde bulunduğu Ayvalık'ta, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi ile Zabıta Daire Başkanlıkları tarafından ilçede meydana gelen sel baskını sonucunda yapılan hasar tespitine göre; 30 aileye ev mobilyası, gıda kolisi ve gıda kartı yardımları dağıtıldı. Ayrıca, İtfaiye Dairesi ve Kent Estetiği Daire Başkanlıkları tarafından sel felaketinden etkilenen vatandaşların evlerine 'ev temizliği' hizmeti verilmeye başlanmış ve bu hizmet hala devam etmektedir.

YARDIM KAMYONU GÖNDERİLDİ

Son olarak Balıkesir Büyükşehir Belediye kamyonu; Genel Sekreter Yardımcısı ve İtfaiye Daire Başkanı Nazım Ergelen, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İrfan Sarıgül ile Destek Hizmetleri Daire Başkanı Şinasi Yılmaz tarafından Ayvalık ilçesine gönderildi.